Tätä tuleman pitää

Teettani

Mömmäjä ja sähköshokkia kansalle lisää ja isänmaamme saadaan taas lamasta nousuun. Kyllä mömmöt miehen tiellä pitää ja shokilla saadaan se tarvittava terävyys:) Eli jos joku vähänkin oireilee niin ei muuta kun pakkohoitoon vaan.

Onneks kukaan ei sentään ehdota, että ihmisiä alettaisiin auditoimaan, sehän se vasta on hengenvaarallista verrattuna näihin nykyisiin moderneihin "hoitomuotoihin":) Lainatakseni hieman erästä palstasuosikkiani...Buahahahahaaaaaaaaaaaaaaa

5

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Operating Thetan

      Aina kun palstalla syntyy kiusallista keskustelua scientologiasta, etiikkaupseeri määrää aloituksen lääkkeistä ja psykiatriasta.

      Scientologien läpinäkyviä toimintatapoja tuokin.

    • rrraygun

      Te scientologit aina sanotte, että auditointia ei voi eikä saisi kritisoida, jos ei ole koittanut sitä, eikä oikeastaan senkään jälkeen. Sinunkin pitäisi ehkä koittaa niitä sähköshokkeja ja mömmöjä, että voisit niistä jotain sanoa. Jos taas noudatetaan teidän scientologien logiikkaa, niin jos ne ei toimi, on sinulta jäänyt jokin asia tajuamatta ja sinun pitää lukaista perusteokset aiheista.

      Ps. Pidätkö ihmisiä ihan tolloina? Ainakaan et selvästi luota enään ihmisiin ja ihmiskunnan tulevaisuuteen. Haluaisit kai ettei kukaan muukaan luottaisi?

      • Teettani

        Mitä vittua sä siellä sekoilet, sähän olet ihan pihalla.


      • rrraygun
        Teettani kirjoitti:

        Mitä vittua sä siellä sekoilet, sähän olet ihan pihalla.

        Sanoo henkilö, jonka mielestä kaikkien mielenterveyspotilaiden, narkomaanien, masentuneiden ynnä muiden pitäisi lopettaa hoitonsa välittömästi ja tulla auditoitavaksesi. Sinäkö pystyt parantamaan kaikki ihmiset kaikista sairauksistaan? Taitaa puheeksi jäädä.

        Ethän osaa edes ajatella, saati kommunikoida. Taitaa olla parasta, että alat lukea niitä perusteoksia, kuten ACD sinulle ehdottikin. Suosittelisin vaihteeksi kuitenkin jotain ihan oikeaa filosofiaa, jossa joutuu myös ihan oikeasti ajattelemaan. Teillähän ei mitään ideologiaa/filosofiaa olekaan mitä omaksua. Siksi on niin tärkeää muistaa joka sana ja ymmärtää ne myös. Oikeissa ideologioissa ja filosofioissa ei yhdellä sanalla ole niin väliä, jos ymmärtää ideologiansa sisällön. Teillä sitä ei ole. Valitettavasti.

        Ajattelitko haukkumalla ja pelottelemalla ihmisiä pelastaa maailman? Mitä jos vaihteeksi lukisit esim. pedagogisesta rakkaudesta? Vai onko se liian sekopäistä sinulle? Ja tuollaisen tyypiin hoiviinko pitäisi antaa sairaat ja masentuneet? Olisit varmaan mielissäsi, jos niin olisi. Rahat pois ja auditointiin vaan kaikki ongelmaiset ja sairaat. Mitä heille sanoisit? Että he ovat vitun sekaisin ja vitun ymmärtämättömiä? Kertoisit kuinka kaikki menee päin helvettiä? Vahvistat suuresti epämiellyttävää, epäluotettavaa, pelottavaa, sairasta kuvaa jonka scientologiasta/scientologeista helposti saa. Onneksi olkoon vaan ja kiitoksia!


    • Vituiksmänni

      Kyllä pitää saada 70% Ihmisistä lääkinän piiriin kuten kansainvälinen Psykiatria järjestö jo taannoin ehdotti.
      Hyvin on pysytty tavoitteissa.
      Nythän vaarallista SSRI masennus lääkitystä saa vasta yli 400 000 suomalaista, mutta kunhan saadaan tavoitteet 900 000- miljoona tähän lääkitykseen niin saadaan kerran kuukaudessa jonkunsortin "Jolelat" aikaan niin pysy elämä jännittävänä.
      Vituiksmän

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe