Koirankoulutusta Kaarinassa???

Eli yksinkertainen kysymys, onko Kaarinassa toimivaa koirankoulutusryhmää, jonne voisi mennä mukaan pienen koiran kanssa. Milloin? Missä?
Jäsenmaksun tietysti olen valmis maksamaan.

5

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakaan ystävämme Google ei löytänyt Kaarinasta mitään koirakouluja. Mutta onko Turkuun liian pitkä matka? Täällä on koirankoulutusta tarjolla ainakin Kääpiökoirayhdistyksellä Vätissä(saa mennä muutkin kuin kääpiöt, pitää olla jäsen) ja Auran nuuskut Iso-Heikkilässä(pitää olla jäsen). Lieson asemalla on myös koulutusta, koirakoulu.net, on vaan aika kallis mutta kuulemani perusteella hyvä paikka. Toivottavasti tästä olis jotain apua.

      • Vai oliko se sittenkään. Sellainen iso kuplahalli missä oli koulutusta. Talvella sunnuntaisin.
        No ehkä ei ole enää. Tai sitten, jos se siirtyikin sinne vasta talveksi ja olisi vielä esim. Kupittaalla. No ehkä joku kouluttaja huomaa tämän. Kiitos kuitenkin tiedoista.


    • Ota puhelinluettelo,ja katso sieltä piirisi numero.Oisko varsinais-suomen kennelpiiri tai lounais-suomen.Piiriltä saat tietoa toimivista yhdistyksistä ja vastaavien tiedot.Eiköhän sieltä löydy ;)

      • malibubitch

      • malibubitch kirjoitti:

        Kaarinan Koiraharrastajat löytyvät webistä osoitteesta
        http://www.kkh.fi/

        Koulutus näkyy olevan Liedon puolella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      322
      1822
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1287
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1284
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1157
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      947
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      881
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      843
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      804
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      736
    Aihe