Eli yksinkertainen kysymys, onko Kaarinassa toimivaa koirankoulutusryhmää, jonne voisi mennä mukaan pienen koiran kanssa. Milloin? Missä?
Jäsenmaksun tietysti olen valmis maksamaan.
Koirankoulutusta Kaarinassa???
5
651
Vastaukset
Ainakaan ystävämme Google ei löytänyt Kaarinasta mitään koirakouluja. Mutta onko Turkuun liian pitkä matka? Täällä on koirankoulutusta tarjolla ainakin Kääpiökoirayhdistyksellä Vätissä(saa mennä muutkin kuin kääpiöt, pitää olla jäsen) ja Auran nuuskut Iso-Heikkilässä(pitää olla jäsen). Lieson asemalla on myös koulutusta, koirakoulu.net, on vaan aika kallis mutta kuulemani perusteella hyvä paikka. Toivottavasti tästä olis jotain apua.
Vai oliko se sittenkään. Sellainen iso kuplahalli missä oli koulutusta. Talvella sunnuntaisin.
No ehkä ei ole enää. Tai sitten, jos se siirtyikin sinne vasta talveksi ja olisi vielä esim. Kupittaalla. No ehkä joku kouluttaja huomaa tämän. Kiitos kuitenkin tiedoista.
Ota puhelinluettelo,ja katso sieltä piirisi numero.Oisko varsinais-suomen kennelpiiri tai lounais-suomen.Piiriltä saat tietoa toimivista yhdistyksistä ja vastaavien tiedot.Eiköhän sieltä löydy ;)
malibubitch kirjoitti:
Kaarinan Koiraharrastajat löytyvät webistä osoitteesta
http://www.kkh.fi/Koulutus näkyy olevan Liedon puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101189
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171014- 127917
- 95775
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait75649Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504