Regedit

se polku mistä pääsi kattomaan mitä ohjelmia käynnistyy konetta käynistäessä? jotain HKEY_->microsoft->current version->run tai sinnepäin???
kun vanhaksi tulee ni ei muista tuota enää :(
4599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kirjoita msconfig ja sitte sieltä katot Autostart.

Äänestä

Näin pääset Rekisterieditorilla katsomaan:
>HKEY.Local_Machine softfare
>Microsoft
>Windows
>Current version
>Run

Äänestä
  • Minun koneellani tuo näyttää menevän näin ;)
    >HKEY_CURRENT_CONFIG
    >Software
    >Microsoft
    >windows
    >CurrentVersion
    >Internet Settings

    Haluaisin tietää, miten siitä eteenpäin. Voisiko joku kertoa.

    Internet Settings-kansiosta löytyy outo merkintä: pieni "lappu", jossa lukee OHHO (tavut alekkain) ProxyEnable. Laji REG_DWORD Data 0x0000000(0)
    Mitä se tarkoittaa? Miten minun tulee toimia?
    Kiitos neuvoista.

    Äänestä

nopeita vastauksia :) näin se homma etenee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


etsijä kirjoitti:

se polku mistä pääsi kattomaan mitä ohjelmia käynnistyy konetta käynistäessä? jotain HKEY_->microsoft->current version->run tai sinnepäin???
kun vanhaksi tulee ni ei muista tuota enää :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu