itsellesi ensisijaisesti ystävää ja sen jälkeen seksikumppania vai toiste päin?
etsitkö
naisesta
111739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kumppania..!!
elämänkumppania. Minulle elämänkumppanuus tarkoittaa rakasta henkilöä, jonka kanssa vietän juhlan sekä arjen. Ystävä, läheisin ihminen maanpäällä, rakastelukumppani sanalla sanoen tyyliin "olet minulle kaikki" pätee kohdallani rakkaaseen naiseen :o)
ainoastaan elämänkumppania.
Elämään tässä ja nyt arjen ja juhlan.
Kaikkihan tietysti voi alkaa kaveruudesta ja ystävyydestä, joka johtaa rakastumiseen ja suuriin tunteisiin.
Rakastelemalla näytän rakkauteni toiselle.
En hae seksiä.
Kyllä naiseni on se ykkönen.
mies ja ystäviä minulla on jo.
Ystäviä, tuttuja on tarpeeksi ja seksiä saan maailman kauneimmalta naiselta joka päivä..
"Ystäviä, tuttuja on tarpeeksi ja seksiä saan maailman kauneimmalta naiselta joka päivä" Eikö tämä riitä sinulle?
Miksi ihminen tulee niin itseriittoiseksi ja yltäkylläiseksi, että ei halua olla avoin uusille ihmissuhteille, ystävyysmielessä siis?
Olen vuosien varrella pelottomasti oppinut tutustumaan uusiin ihmisiin ja saanut heistä erilaisia ja arvokkaita ystäviä. Ketään en vaihtaisi pois.
Silti kaivelee, että kun kohtaa ihmisen, joka vaikuttaa lämpimältä, innostavalta, kiinnostavalta ja huipputyypiltä ja ennenkaikkea helposti lähestyttävältä, muuttuukin tutustelua tunnustellessa väisteleväksi ja kiireiseksi poistumaan paikalta. Vika on siis joko minussa (en ole tarpeeksi kiinnostava) tai hänessä (elää jo niin täyttä elämää ettei jaksa enää uusia ihmisiä siihen sisällyttää). Molemmat vaihtoehdot ovat tietysti hyväksyttäviä ja ymmärrettäviä. Mutta silti...kyynel.
Minulle ainakin kaikki uudet ystävät ovat tervetulleita:) Jospa olet katsonut ja etsiskellyt vääristä ihmisistä ystäviä...? Monesti voi ollakin niin, että ulkokuori hämää...Se, mikä näyttää lämpimältä ja lähestyttävältä onkin päinvastoin ja toisinpäin, se mikä näyttääkin äkkiseltään kylmätä ja muka niin pinnalliselta, ei olekaan sitä vaan ihan muuta:)
Olen löytänyt muutamia helmiä ihmiseksi mitä oudoimmista paikoista ja heilläkin ensivaikutelma on kyllä hämännyt. Mutta olen jo ottanut opiksi, eikä ystävyyttä todellakaan voi pakottaa. Se kehittyy itsestään jos henkilökemiat (ja aikataulut!)kolahtavat.
saatan etsiä ystävää. Heistä en tahdo ikinä tulevankaan mitään muuta kuin ystäviä. Ensisijaisesti "etsin" kuitenkin elämänkumppania. Seksuaalinen viehätyvoima kuuluu asiaan, mutta pelkkää seksiseuraa en etsi. Sellaisesta naisesta, josta olen kiinnostunut, en kuitenkaan etsi ensisijaisesti ystävää. Tahdon siis, että peli on alusta asti selvä. Jos toinen tahtoo sitten ryhtyä vain ystäväkseni, hänestä tulee ystäväni, minkä jälkeen en enää yritä mitään muuta.
rakkaus, sen jälkeen tulee kaikki muu:) Eli siis elämänkumppania, rakastettua, seksi tulle sitten kun rakkauttakin on.