paras kevari hinta-laatu suhteeltaan??? siis tyyliin kuinka luotettava ja paljon kuluttaa ja miten kulkee verrattuna hintaan. ja sitte ois viel kiva tietää et paljonko ne maksaa koska saattasin olla ostamassa.. asiallisia vastauksia kiitos
Mikäköhän
olisi siis
5386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Honda NSR on pop aina ja ikuisesti! :)
2-tahti kyykky, jossa kohtuullinen bensankulutus (4,5L-5L), luotettava kone (ei ole makaroonista tehty toisin kuin apikoissa) ja potkuakin löytyy roimasti. Nässyä ei enaa valmisteta, mutta on ollut valmistuksessa 1994-2003, että pyöriä ja varaosiakin löytyy. Parhaimmat ovat jotain 3000e luokkaa.
Googeloi kuvia pyörästä ja youtuupistakin löytyy NSR-videoita.
Ainakin 90-luvun NSR:t oli valmistettu Italiassa ja olivat jo uusina herkkiä leikkaamann kiinni. Uudemmista en tiedä.
tarkoitin tuossa viestissä noita uudempia JC22-rungon pelejä.
Nyt meinaa olla vähän asiavirhettä. NSR on tullut kuuluisaksi sen kiinnileikkailuista. Nämä pyörät kun ovat valmistettu siellä samassa Italiassa mistä Apikatkin tulevat. Ja NSR tuli alunperin jo 1987.
Mutta jos järjellä ajatellaan niin paras mahdollinen hinta/laatu-suhteet ajateltuna oleva kevari on Honda CBR. Ei jätä tielle, ei kuluta, ei maksa, jopa kauniskin. Mutta jos halutaan kokea elämän iloa niin joku vanhempi kaksitahtikyykky; niillä saa ilon silmiin!
Näsärien alakerralla vedetään huoletta 50 tuhannen lukuja ja hurjimmat kaverit on päästellyt sen 80 tuhatta?
Männän vaihtovälit on siinä 16 tuhannen kohdilla jos haluaa varman päälle ajella.
Niin, NSR jc20 alettiin tehdä vuonna 89. Sitä ennen oli NS. Vuonna 94 alettiin valmistaa NSR jc22.Kyseiset mallit eroavat koneeltaan siten että jc20 lyötyy noin 31 hevosta ja jc22 muutaman vähemmän silloisten päästövaatimusten kiristyessä.
Leipurin leiman on näsäri saanut ensimmäisten vuosien pyörien takia joissa vikana oli liian kireä runkolaakereiden asennus. Sittemmin vika on korjattu ja näsäri, on yksi varmimmista 2 tahti pyöristä.
Mitä tulee aiheeseen niin hintalaatusuhteeltaan cbr on paras vaihtoehto mielestänikin kertoen samat perustelut kuin edellisen viestin lähettäjä.