Eikhän sivarit olisi parempia, kun jotkut 40 - 50 vanhat poliisit. Jotka eivät hallitse tätä internetin mailmaa, jotta me veronmaksajat saattaisimme tienata. Jokainen ihminen pitäisi tehdä omaa työtänsä. Jotta ne jopa tietäisi mitä ne tekee toisin kun Paateron netti polisit,tehän ette tiedä mikä netti mailma on. Kertokaa mielipiteenne, onko nämä ns. netti polisit saanut jotakin aikaan. Kommenteita otetaan vastaan.
Tero
Tero
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitäpä näitä sulle kommentoimaan..?
Mahdatko, Tero, olla itse sivari, joka toivoilee, että pääsisi jotenkin poliisimaailmaan mukaan?
Siviilipalveluksen suorittaneet voivat kouluttautua poliisiksi siinä missä muutkin.
ulos tulleet kelpaa poliiseiksi. Ainakin kuulee usein puhuttavan heitä homoiksi?
STT
Poliisin tehostetulla internetvalvonnalla on pystytty ennaltaehkäisemään väkivaltarikoksia. Poliisiylijohtaja Mikko Paateron mukaan paikallispoliisit ovat puuttuneet nettivalvonnassa havaittuihin merkkeihin rikosten suunnittelusta.
Keskusrikospoliisi on seurannut Kauhajoen kouluammuskelun jälkeen nettisisältöjä tehostetusti. Paateron mukaan poliisi on saanut seurantaan lisäresursseja, ja sitä voidaan jatkaa toistaiseksi. Kouluammuskeluja suunnittelevat kertovat aikeistaan usein etukäteen internetin keskustelupalstoilla ja videosivustoilla.
kuitenkin on.
Ensin kerrotaan:
"Poliisiylijohtajan mukaan paikallispoliisit ovat onnistuneet ehkäisemään rikoksia huomattuaan merkkejä niiden suunnittelusta."
ja
"Poliisin tehostetulla internetvalvonnalla on pystytty ennaltaehkäisemään väkivaltarikoksia."
Sitten kerrotaan totuus:
"Silloin kun estetään ennalta jotakin, ei kukaan tietenkään tiedä, mitä olisi tapahtunut, Paatero kertoo."
Eli oikeasti ei ole välttämättä saatu mitään aikaan. Aika epätodennäköistä on, että koulusurmia ainakaan kovin montaa olisi tapahtunut Kauhajoen jälkeen vaikka poliisi olisi ollut lomalla.
Kuka se koiran hännän nostaisi ellei koira itse.
Lainaukset:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200810318519651_uu.shtml
suora lainaus STT:n uutisesta onko se totta?
Tero
Kun rauta on vielä kuuma!
Juttu on pelkkää propagandaa ja kansan kusetusta. Ja suamalaiset hölmöt uskoo auktoriteetin puhetta juurikaan ajattelematta sen järkevyyttä. kkr*
kkr = kokoomuksen kusetus rulaa