Joulu Krabissa?

Onko kukaan viettänyt joulua Krabissa? Kertokaa kokemuksistanne:)
111724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olin siellä jouluna 2004.
Aika ikimuistoinen reissu oli.
Joulupöperöä kyll löytyy ainakin tanskalaisesta raflasta.

Äänestä
  • Mietin jo ensi vuoden joulua. Johonkin haluaisin lähteä. Ajattelin että Krabi olisi sopivan rauhallinen paikka viettää joulua. Vai onko liian rauhallinen paikka? Onko muita hyviä ehdotuksia/matkakokemuksia:)

    Äänestä

  • Liilian kirjoitti:

    Mietin jo ensi vuoden joulua. Johonkin haluaisin lähteä. Ajattelin että Krabi olisi sopivan rauhallinen paikka viettää joulua. Vai onko liian rauhallinen paikka? Onko muita hyviä ehdotuksia/matkakokemuksia:)

    Olen siel neljä kertaa jälkeenpäin käynyt ja hyvä paikka on.
    Voit käydä Lantalla tai muilla lähisaarilla.
    Ao Nangilta löytyy kyll bilepaikkoja yms.yöelämää.
    Ja Sea Horses on varmaankin enemmänkin Suomalaisia evästämässä?

    Tammikuussa sit seuraavaks sinne takas.

    Äänestä

  • -Steveson- kirjoitti:

    Olen siel neljä kertaa jälkeenpäin käynyt ja hyvä paikka on.
    Voit käydä Lantalla tai muilla lähisaarilla.
    Ao Nangilta löytyy kyll bilepaikkoja yms.yöelämää.
    Ja Sea Horses on varmaankin enemmänkin Suomalaisia evästämässä?

    Tammikuussa sit seuraavaks sinne takas.

    En kyllä kaipaa bilepaikkoja. Tykkään kierrellä paikkoja. Lähisaaret houkuttelee. Voiko siellä patikoida?

    Äänestä

  • Liilian kirjoitti:

    En kyllä kaipaa bilepaikkoja. Tykkään kierrellä paikkoja. Lähisaaret houkuttelee. Voiko siellä patikoida?

    Ainakin Lantan eteläkärjessä on luonnonsuojelualue, jossa kulkee patikointireitti. Alueelle maksaa muistaakseni 400 bahtia. Paikallisilta 50. Myös Phanganin alueella on mahtavia alueita kanootilla tutkimiseen. Itse vietin viime joulun Phanganin saaristossa veneessä.

    Äänestä

  • Liilian kirjoitti:

    En kyllä kaipaa bilepaikkoja. Tykkään kierrellä paikkoja. Lähisaaret houkuttelee. Voiko siellä patikoida?

    Jos patikoinnista tykkäät,niin Klong Muang:issa on luontopolku about 6-8 km.Ao Nangilta matkaa n.15km.
    Ota mopo messiin.
    Ota kunnon jalkineet mukaan.

    Sinne on helppo mennä,koska tie päättyy polun lähtöpaikalle!

    Äänestä

...matkat myytiin keväällä muistaakseni puolessa tunnissa loppuuun !! Se on tuo joulun seutu kovin kysyttyä ja hinnat pilvissä. Jouluna on melkoinen rahastus, on matka minne hyvänsä. Toivottavasti joku peruuttaa, tai muuten poistuu listoilta. Onnea yritykselle, toimi nopeasti!

Äänestä
  • Ei sitten tullu mieleen, että jotkut osaa ja viitsii matkustaa ilman jotain välikäsiä. Jos tsääreborin tai fritidsreessorin kyytiin ei enää mahdu, niin luuletko että maailma on lukittu?

    Äänestä

  • Konttura kirjoitti:

    Ei sitten tullu mieleen, että jotkut osaa ja viitsii matkustaa ilman jotain välikäsiä. Jos tsääreborin tai fritidsreessorin kyytiin ei enää mahdu, niin luuletko että maailma on lukittu?

    ..paljolti matkustaneena ei todellakaan ole tarkoitus pahoittaa kenenkään mieltä. Tarkoitus oli vaan kertoa juuri matkatoimistojen järjestämien reissujen kysynnästä ja tarjonnasta! Omatoimireissaajille kyllä matkoja varmasti järjestyy...tuntuu vain Bankon lennotkin olevan..jne...Hyvää Joulun odotusta ja hyvää mieltä kaikille..ie siis millään pahalla:)

    Äänestä

Oon menos Krabille Jouluks ja varasin matkan perjantaina eli eilen.
Kyllä kun on tarkkana nii varmasti saa matkoja.

Äänestä
  • olin -07 joulun ko samuilla ja nyt jouluks meen krabille.
    Hotellit järjestetävät yleensä mahtavat joulujuhlat, mahtavaa ruokaa,ohjelmaa,joulupukki,musiikkia y.m y.m.Illallien hinta on ihan tautinen vaikkei juomat sisälly hintaan mutta elämys ja luksus fiilis on mahtava.Thaimaalaiset tekevät kaikkensa jotta turisteilla olisi mahtava joulu.Joulujuhla on sekoitus Amerikkalaista joulua,Englantilaista joulua, karnevaalia, uusi vuosi ja vappu. Ilta on minun mielestä kuitenkin hintansa väärtti .Siis tähän juhlaan on todella satsattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liilian kirjoitti:

Onko kukaan viettänyt joulua Krabissa? Kertokaa kokemuksistanne:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu