päivittyykö muilla normaalisti Avira?

??!
8371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Manuaalisti.
Ei saa joka kerta yhteyttä palvelimeensa, mutta aktiivisena on pysynyt aina, eli sontikka en mene kasaan.
Yleensä annan automatiikan hoitaa.

Äänestä

antivirin ärsyttävin piirre on just tuo hidas päivitysten haku ,muuten on kyllä tosi hyvä virusohjelma ja myös kevyt.
kannattaa myös laittaa antivirin kaveriksi (malwarebytes anti-malware) poistaa tosi hyvin uudemmat haittaohjelmat.
http://www.malwarebytes.org/

Äänestä

ei kuitenkaan ole toimintaansa lopettanut.

Äänestä

Itse päivitän manuaalisesti aina windows rupeaa herjaamaan, eli 3 vrk välein. Nyt meni joku noin 5-6 vrk kun Avira ei suostunut päivittämään. Aiemmin ei ole ollut ongelmia ja tänään, tai siis eilen 31. päivä päivittyi kunnolla. Varmaan joku tilapäinen ongelma niiden palvelimissa.

Äänestä

Eli huonoina päivinä kiitä luojaasi jos päivittyy ollenkaan. Sama se on muillakin mutta Avira menee tunnetusti "ruuhka-aikoina" aivan tuubaan

Äänestä
  • on pari kertaa vuodessa. Ei pitäisi kellään mennä siitä huonot housuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....... kirjoitti:

??!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu