Oikein rakastaa
tunteeni selvittää
sinulle se sanoa
ilman selityksiä
loukkaamatta sinua
sanoiksi kaiken pukea
tunteeni paljastaa
sydämmeni avata.
tunteeni selvittää
sinulle se sanoa
ilman selityksiä
loukkaamatta sinua
sanoiksi kaiken pukea
tunteeni paljastaa
sydämmeni avata.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos tunnustaa rakastavansa,
ei oikeastaan voi loukata...
Ja: sydämeen mahtuu vain yksi "ämmä",
muista se, niin kaikki sujuu hyvin :)
Osaat.
tässäkin. Voisin jatkaa runolla, mutta on askareita nyt ei ehdi.
sydämmeeni ei mahdu ämmiä olenkaan vain naisia erilaisia.Mutta kiitos kommentista.
saa olla etteikö runoa kerkeis.Mutta kiitos kommentista ja hyvää syksyn jatkoa.
Meille tankattiin äidinkielen tunneilla jo alaluokilla, että sanassa "sydän" = "sydäMeen" ei ole kuin yksi ämmä.
Tämä suomennoksena, jos käsitit siis väärin. Ole hyvä.
Onnekas olet kun vielä muistat opettejan opit.Anteeksi että pilasin luku nautintosi väärin kirjoittamisella.
Käsitit jälleen väärin. Kuka tässä pilaantumisista on puhunut? -en ainakaan minä... (Mikä teitä miehiä vaivaa...) Mutta ota se herne nenästä, ja jatka vaan runoilemista. Mukavaa illan jatkoa (myös) sinulle. *huokaus*
vihreä eines nenässä kauhea kohtalo.Mutta kuka sanoo että se olen minä joka ymmärtää väärin.Vai kuuluuko se naiselliseen logikkaan että mies on aina väärässä.Kaikesta huolimatta illan jatkoa myös sinulle.Seuraavan kerran ollessasi yhteydessä opettajaasi pyydä myös tukiopetusta lukemisen ymmärtämiseen.P.S ilman huokauksia.
Jos siitä tulee sinulle parempi mieli.
Otan kaikki väärinkäsitykset omille olkapäilleni (en hartioille).
Love, :9) t. "paha ihminen"
(suomalaista pop-lyriikkaa)
että marttyyrin elkeet mieli alaa nostaa suuntaan taikka toiseen.mutta kuulostaa se kivalta kun joku tekee tommosen eleen.