Siis, mun mielestä Nicole Kidman on ehdottomasti maailman paras näyttelijä... :D Se on ihan tosi kaaaunis ja sil on upee ääni... Haluisin tietää että mitäs muut oon siitä mieltä...? Muuten, Moulin Rouge on NIIN hyvä leffa! :D:D
NICOLE KIDMAN
hede
81826
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
olen samaa mieltä muuten paitsi että omasta mielestä hänen paras elokuva on eyes wide shot...
Olihan tuo leffan nimi vitsi, olihan...???
Vai ammmutaanko teillä silmiin?
Kidman on muuten erinomainen Tunnit-leffassa, mistä kopsahti Oscarikin.
Vuokraan semmoiset 15-20 videota joka kuukausi.
Lähes kaikki olen jaksanut katsoa loppuun mitä on vastaan tullut, paitsi:
Moulin Rouge
Pahat pojat
Matrix Reloaded
Eli siinä minun top 3 huonointa ikinä tehtyä elokuvaa
Siis Ei! Moulin Rouge on niin ihana elokuva! Voisin kattooo sen vaikka joka päivä, oikeesti! Se on ihan mahtava.... :D Mitä useammin sen kattoo, sitä parempi se on joka kerralla! :D Nicole Kidman on sitäpaitsi fantastinen siin leffassa!
NICOLE ON IHANA!!!
en ennen tykänny neidosta mutta oon tehnyt täyskäännöksen.onneksi ei oo enää rasvapelle tomin kanssa.lenny kravitz on niiin paljon söpömpi.tyttö on niin lahjakas ja suloinen!!!
lainatkaa helsingin kaupungin kirjastosta bmx-jengi-niminen leffa.siinä on nicole nuorena naispääosassa.tyhmä leffa muuten sit kyllä.
mä tykkään eyes wide shutista, tunneista, the othersista, rasvatyynistä, kaukainen maa -lehvasta ja bankok-hiltonista. moulin rouge on neron työtä ja nicole siinä mahtava.en vaan jaksa katella sitä useemmin.se on kuin belgialainen suklaa, herkkua mutta uuvuttavan makeaa.
moikka!
Kiitti tiedoista... siis leffoista ja tälleen.... Meen varmaa joku pöivä kirjastoon vuokraa sen... :D
Kyllä minäkin olen sitä mieltä että Nicole Kidman on ehdottamasti hyvä nais nayttelijätär!
Ja hänellä on muutakin kuin näyttelijän lahjoja, esim musikaalisia sellaisia!
itsekkin pidän MOULING ROUGE:a ehdottmasti parhaana elokuvana/musikaalina! :D
Että sitä vaan halusin ilmoittaa, että me molemmat olemme näköjään SUUREN suuria Nicole faneja! Joten myös Lenny Kravitz kolahtaa kallooni (Lenny = nicolen poikaystävä).
Kiva tietää että on muitaki Nicole faneja! :D Jees, on se vaa nii hyvä. Mä aina välil keräilen kaikki jututki siit talteen ja tälleen... :)