Tietääkö kukaan, kuinka läheltä lentokenttää löytyvät Mumbain slummialueet? Olen lähdössä Mumbain kauttaa Goaan, aamuyöllä perillä ja jatkolento lähtee klo 12.50. Mukanani on säkillinen lastenvaatteita, jotka haluaisin mielummin jättää Mumbaihin kuin viedä Goaan asti. Ehtiikö tuossa välissä suhata taksilla johonkin tipauttamaan kuteet niitä tarvitseville?
Mumbain slummit
MaisaB
1469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ne slummithan on siinä aivan kentän vieressä. Korkea aita erottaa ne slummit kentästä. Onhan niitä slummeja muuallakin. Katsele lentokoneen ikkunasta, ne erottuu selvästi.
Niille vaatteille riittää ottajia vaikka heti kentän ulkopuolella ilman, että tarvitsee ajaa minnekään tai kysy taksinkuljettajalta tai joltain siellä kadulla. Ihan en lähtisi omin päin sinne slummeihin seikkailemaan. Voi päästä eroon muustakin kuin niistä vaatteista.
Tai aja taksilla ulkomaan terminaalista kotimaan kentälle ja pysähdy matkan varrella kadun varteen. Niitä slummeja on sielläkin.