Cheryll

Voi että tuota Cheryllin surkuttelua ja jonkinlaista itseinhoa kroppaansa kohtaan! On mullakin ollut joskus "ulkonäköpaineita", mutta täytyy sanoa niinkuin Anna, että nyt on kroppaansa tyytyväinen.

Joka tapauksessa harmittaa tuollainen tyytymättömyys vartaloonsa, sillä hänen vartalossaan ei ole mitään vikaa, eikä Anniinallakaan ole mitään laihdutustarvetta. Se tekee tuo nuoruus tuota laihdutusbuumia.

Kun ei ole kipuja eikä kropassa muuta kremppaa, ehtii hyvin surkuttelemaan kroppaansa. Toivottavasti Cheryll, kun ikää tulee, oppii suhtautumaan asiallisemmin eikä valita tuollaisesta turhasta. Annalla on hyvä suhtautuminen kroppaansa ja ulkonäköönsä.
7821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hänhän pitää kropastaa hyvää huolta ja se näkyy !
Anniina on myös hyvä vartaloinen, kuten Tuulikin.

Mikäli ihminen on tyytymätön ulkonäköönsä, niin silloin kannattaisi kehittää itseään sisältäpäin, myös Cherryllin, jonka jutut ovat puuduttavinta talossa ikinä.

Äänestä

Cheryll tarvitsee apua. Siitä näkee sen, että se on jäätymässä. Se on aika rasiittava muille asukkaille. Onneksi lähteekin tänään.

Äänestä

Rohkea tyttö, kun rikkoo omia rajojaan ulkonäköpaineista huolimatta.
Tuskin pukeutuu säkkiin mahdollisista pikuvirheistä huolimatta tulevaisuudessakaan, kun on uskaltanut näyttää ne jo häpeän tunteesta huolimatta kaikille.

Äänestä
  • Cherryllä ja vielä televisiossa.
    Kauheeta.

    Äänestä

  • säälin puolelle.

    Äänestäisin hänet talosta ulos, koska näyttää jo uupuneen taloon eivätkä asukkaatkaan jaksa enää hänen juttujaan, koska aina nimeävät häätöön.

    Olisi puolin ja toisin kohtuullista, että C päästettäisiin jo kotiin.

    Cheryll- x 20 kpl :)

    Äänestä

  • Rohkea hyväksyy itsensä sellaisena kuin on, eikä valita jatkuvasti.
    Cheryll on hiirulainen, joka omaa pahaoloaan talossa sysää muiden harteille. Jokainen asia on muiden syytä, rohkea ihminen ei toimi noin.

    Cheryll on alusta alkaen ollut se oikea riidankylväjä talossa.

    Toivottavasti nyt päästään tosta eukosta eroon ja talossa vihdoin muut asukkaat saavat nauttia, ettei Cheryllin takia tarvikoko ajan varpaillaan olla.

    Äänestä

En usko että hän todella ajattelee vartaloaan rumaksi tai olisi niin suuren itseinhon vallassa kuin väittää olevans.

Uskon että tarkoitus on puheillaan saada muut väittämään vastaa tyyliin " älä puhu hassuja, sinähän olet kaunis, sinulla on hyvä vartalo etc.etc.". Tyytymättömyys tulee siitä että se muiden innostaminen kehuihin ei oikein onnistu.
Totuus on että Cheryllillä on ihan hyvä vartalo sen tyyppiselle ihmiselle. Hän on hieman lyhytjalkainen ja leveähkö luustostaan kuten täkäläinen perustyyppi on, mutta ihan hyvä sellaisenaan ja kaikki kohdallaan. Ei ole tippaakaan lihava tai laiha vaan ihan normaali.

Toinen asia mikä tekee Cheryllin onnettomaksi on se että hän kokee olevansa miesten silmissä mielenkiinnoton. Alussa hän oli talon mielenkiintoisin nainen, ja ihailijoita oli monia ja se antoi hänelle tyytyväisyyden tunnetta. Nyt talossa on vain kolme miestä joista kukaan ei ihaile häntä eikä kulje perässä kuin palvova koiranpentu. Häneltä puuttuu nyt näitä kaipaamiaan elementtejä jotka täyttävät ja pönkittävät hänen elämäänsä. Toivoyttavasti tilanne myös tutustuttaa häntä itseensä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ja ulkonäköpaineet kirjoitti:

Voi että tuota Cheryllin surkuttelua ja jonkinlaista itseinhoa kroppaansa kohtaan! On mullakin ollut joskus "ulkonäköpaineita", mutta täytyy sanoa niinkuin Anna, että nyt on kroppaansa tyytyväinen.

Joka tapauksessa harmittaa tuollainen tyytymättömyys vartaloonsa, sillä hänen vartalossaan ei ole mitään vikaa, eikä Anniinallakaan ole mitään laihdutustarvetta. Se tekee tuo nuoruus tuota laihdutusbuumia.

Kun ei ole kipuja eikä kropassa muuta kremppaa, ehtii hyvin surkuttelemaan kroppaansa. Toivottavasti Cheryll, kun ikää tulee, oppii suhtautumaan asiallisemmin eikä valita tuollaisesta turhasta. Annalla on hyvä suhtautuminen kroppaansa ja ulkonäköönsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu