Rakkausruno

Ruusun terälehtiä,
ihoa sivelevää tuulta,
kiilteleviä taikatähtiä,
hopeahilettä kuulta,
riikinkukkoperhosia,
kauan toivottuja unelmia,
myrkytettyä surua,
ailahtelevia tunteita...

sellaista oikea rakkaus on
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli oikein hyvä; tuoreita ja puhuttelevia kielikuvia!

Äänestä

tod. hieno runo..niin on..:).Sä taidat olla kokenut tosirakkauden, kerta pystyt noin hyvin kertoo..:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Runotyttö kirjoitti:

Ruusun terälehtiä,
ihoa sivelevää tuulta,
kiilteleviä taikatähtiä,
hopeahilettä kuulta,
riikinkukkoperhosia,
kauan toivottuja unelmia,
myrkytettyä surua,
ailahtelevia tunteita...

sellaista oikea rakkaus on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu