Ongelmana...

Onko Melli sopiva tytön nimi?Entä Nella,Kiisa ,Pihla Ja Kaisla?
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

noista vaihtoehdoista Kiisa ja Pihla parhaimmat,ja Mella olis minusta parempi...

Äänestä

En laittaisi tytölle etunimeksi Melliä, vaikka sitä itse täällä nimimerkkinä käytänkin :) Ehdotuksistasi Nella, Pihla ja Kaisla ovat kauniita nimiä!

Kaisla Erika
Pihla Maaria
Nella Eveliina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Essi kirjoitti:

Onko Melli sopiva tytön nimi?Entä Nella,Kiisa ,Pihla Ja Kaisla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu