256 ja köyhät

Koska uusi W7 tulee tarvitsemaan minimikokoonpanossa 256 prosesssoria ja rekkalastillisen muistia on selvä, ettei tälläistä huippukonetta joka hippi hanki. Siksipä alkakaa jo kartuttaa ropojanne, kuten me fiksut kokoomuskapitalistit teemme, pörsissä:
http://omxnordicexchange.com/
3300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tarviiko ne olla 8 ytimisiä? tuo 256 kpl prosessoreita?
entä muistit? täysperävaunullinen vai normaali rekkalasti?

Äänestä
  • että pyöriiks crysis W7:ssa?

    Äänestä

  • ja senverran vielä kirjoitti:

    että pyöriiks crysis W7:ssa?

    Ehkä se pyörii mut sitten mikään vanhempi peli ei varmaankaan pyöri. Kykllähän uudemmassa Windowsissa nyt tietysti vanhojen pelien toimivuus pitää tappaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Koska uusi W7 tulee tarvitsemaan minimikokoonpanossa 256 prosesssoria ja rekkalastillisen muistia on selvä, ettei tälläistä huippukonetta joka hippi hanki. Siksipä alkakaa jo kartuttaa ropojanne, kuten me fiksut kokoomuskapitalistit teemme, pörsissä:
http://omxnordicexchange.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu