Kumpi parempi pieni vai iso kuva ala digi

Onko rungon pienuus tärkeämpi ominaisuus kun terävä ja kohinaton kuva?
3313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei miehn käteen mikään lelu sovi. Kameran pitää olla sen kokoinen ja painoinen, että se on vaikea varastaa huomaamatta.

Äänestä

Pieni kamera on kaiketi useammin mukana, mutta isommalla saa parempia kuvia.
Itse valitsin vähän pienemmän kuin nuo täyskennolliset. En saa niin hyviä kuvia enkä niin suurta sarjakuvausnopeutta, mutta minulle riittää. Toki tuo hintakin on yksi peruste.

Äänestä
  • Koosta riippumatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kamerassa kirjoitti:

Onko rungon pienuus tärkeämpi ominaisuus kun terävä ja kohinaton kuva?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu