Miksi joku vitun Hamilton voi saada maailman mestaruuden? Syy mielestäni on tämä. Kun esim. jääkiekossa pelaaja lyö vastustajaansa, se saa pelikielto-rangaistuksen. No, mitä jos f-kuski yrittää ajaa punaisia päin ja vaarantaa samalla muita kuljettajia kun kolaroi, niin mielestäni siitä pitäisi saada yhden kisan ajo-kielto. Siis yksinkertaisesti f-kuskit voi tehdä kisan aikana jotakuinkin mitä tahansa ja eivät saa siitä kuin korkeintaan sakkoja, joka on heidän lompakossa kuin kärpäsen paska valtameressä. Kyllä ens-vuoden formulakauteen taas tulee erinäisiä muutoksia mutta mitään sanomattomia. Kyllä Hamilton tämän kauden hienosti ajoi mutta kun ei edes tiedä koska pitää pysähtyä (punainen vai vihreä). Joku roti pitää olla saatana. Niin ja se että nyt päätöskisan aika-ajoissa selostajat sanoivat että kyllä nämä kuskit on tosi hyviä ammattikuljettajia, okei, yhdyn kyllä samaan mut pois pyyhin Hamiltonin, koska yksinkertaisesti hän ei tiedä/ymmärrä liikennesäänöistä edes sitä että mitä tarkoittaa punainen valo tolpassa ja sen edessä on pysähtyneenä toinen auto. Olen katsonut kyseisen tilanteen nauhalta niin moneen kertaan että siinä tilanteessa ei ollut mitään epäselvää/estettä tai muuta häiritsevää tekijää ettei olisi pystynyt/tajunnut pysähtyä, jopa minä olisin pystynyt pysähtymään toisen perään ja odottanut vihreän syttymistä. Tätä mieltä olen minä ja älkää Hamilton-fanit edes viitsikö vaivautua puolustuskannalle koska asiani on täysin oikein ja taivaan tosi.
80 lätkä
kimi fani
10252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei se ole mikään ..tun Hamilton ole,vaan Lewis Hamilton!.
Oletan tämän keskustelu-sivun käyttäjien olevan sen verran jo vanhoja että tietävät mikä on V....(naisen sukupuolielin) ja mikä on Jumalan vastakohta. Meneppä kaupungille kuuntelemaan nuoria ja niiden kielenkäyttöä niin taidat lentää pepullesi kun niin kovasti järkytyt.
vali vali nyyh! itku potku raivari. ruikuti ruikuti! känkkä ränkkä! Byhyy!
mahtaa vituttaa, kun ferrarin lahjattomat kakkoskuskit eivät kyenneet voittamaan maailmanmestaruutta edes fia:n avulla.
En valita vaan sanoin mielipiteeni, eikös tämä ole keskustelu-sivu jossa saa samoa mielipiteensä. PS. en ole piripää, viina riittää, mut eihän edes kakaratkaan enää pysty sitä juomaan ilman jotain muuta kamaa,KANNATTAVAA.
Sinä itket ja valitat kuin puoliksi sulaneen pingviinipuikkonsa rantahiekkaan pudottanut vekara. Noloa.
En edelleenkään valita ja siks toisekseen en edes osaa itkeä. On vain kivaa keskustella ja saada erinäisiä kommentteja ihmisiltä kun vai sanoo mielipiteensä ja heti menee Teiltä vastaajilta hermot.Olet varmaan itse kuule pentuna pudottanut montakin puikkoa hiekkaa kun ei ole ollut varaa tuuttiin, voi,voi, pientä kun on ollut rankka lapsuus, kireä pipo,vähäset legot patterin välissä ja ikkuna metsään päin.
Naurettavaa kun isot miehet kinastelee noin naurettavasta aiheesta kun formula. Pikkupoikien leikkikenttä prum prummm.
mielestä ny ratkaisi mestaruuden?Sillähän ei ole mitään merkitystä että Massa melkein tappoi varikkohenkilökunnan pariin kertaan,eikä saannu ees mitään rangaistusta siitä.Joten jatka runkkaamist Massan kuvaa katsellessasi vaa!
Lueppas tekstini paremmin. Kehuin myös Lewis Hamiltonia. Ei se Massa vika ole jos ei varikolla pelit ja vehkeet pelaa niin kuin niiden pitää. Taidat itse kuulua niihin runkkaajiin kun sellaisia puhut. Raukka runkkaa yksi kotona, voi kuinka säälittävää, no, siitä minäkin aloitin jos lohduttaa. Minulla on naiset sitä varten jotka sen tekevät ja vähän muutakin ja tekee hyvää, kohta tulee yksi heistä käymään. Muista huom. naiseT.
jo?Vai tulee tätiä vaihtaan vaipan pojulle,kivaa.