Sub tekee hynää

nuuskija

Se joka tässä kisassa korjaa potin on Subtv. Viikosta toiseen jengi soittelee 0,99€ äänestyssoittoja ja tekstareita. Karkea arvio on, että Sub nettoaa joka soitosta 0,60€ ja loput menee operaattoreille. Jos ajatellaan, että joka viikonloppu tulisi jotain 30000 soittoa, niin se tekisi 18000€. Ja tämä vaan viikossa. Yhteensä jo kivutaan satoihin tuhansiin. Arvio on alakanttiin. Sitten kaikki ne fyrkat mitä tulee 24/7 systeemistä. Kyllä tyhmää siis kusetetaan.

4

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noin.

      operaattori ottaa aina eniten.

    • Et selvästikkään tunne tv-tuotannon toimintaa.

      Subille ei mene noista tekstarirahoista sentin senttiä.

      Subtv on ostanut ohjelman tuotantoyhtiöltä (Metronome) suurella rahalla ja subtv saa rahat mainostajilta, joiden mainokset mainoskatkoilla pyörii. Siinä on subtv:n rahavirrat tässä ohjelmassa.

      Äänestystekstarirahat, Vapun ja Jannen palkat, asukkaiden viinat, tehtävät, 120 työntekijän palkat jne jne on tuotantoyhtiön rahavirtoja, joihin subtv:n tilit ei liity mitenkään.

      Eli subtv:lle rahaa tässä tuotannossa tulee VAIN mainoksista ja subtv MAKSAA tästä ohjelmasta tuotantoyhtiölle, eikä suinkaan saa tuotannon suunnasta rahaa.

    • kainokas

      Tuossa joku todisteli kuka ne rahat ottaa. Olen kanssasi samaa mieltä siitä, että tyhmät näpyttelee ja maksaa. Meni sitten kelle tahansa. Hirveätä rahastusta. Eikä varmaan mene suurin osa teleoperaattoreille. Kyllä rahaa menee myös muualle. Aivan kuten läähätyspuheluissakin.

    • korvaluuriin tietoja

      Parhaat hynät tehdään viimeisen vartin aikana kun "hieman" väärin kerrotaan tilanne äänestäjille ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      129
      1300
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      118
      1127
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      97
      934
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      113
      857
    5. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      273
      814
    6. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      715
    7. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      19
      701
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      52
      699
    9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      28
      637
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      599
    Aihe