Sub tekee hynää

nuuskija

Se joka tässä kisassa korjaa potin on Subtv. Viikosta toiseen jengi soittelee 0,99€ äänestyssoittoja ja tekstareita. Karkea arvio on, että Sub nettoaa joka soitosta 0,60€ ja loput menee operaattoreille. Jos ajatellaan, että joka viikonloppu tulisi jotain 30000 soittoa, niin se tekisi 18000€. Ja tämä vaan viikossa. Yhteensä jo kivutaan satoihin tuhansiin. Arvio on alakanttiin. Sitten kaikki ne fyrkat mitä tulee 24/7 systeemistä. Kyllä tyhmää siis kusetetaan.

4

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noin.

      operaattori ottaa aina eniten.

    • Et selvästikkään tunne tv-tuotannon toimintaa.

      Subille ei mene noista tekstarirahoista sentin senttiä.

      Subtv on ostanut ohjelman tuotantoyhtiöltä (Metronome) suurella rahalla ja subtv saa rahat mainostajilta, joiden mainokset mainoskatkoilla pyörii. Siinä on subtv:n rahavirrat tässä ohjelmassa.

      Äänestystekstarirahat, Vapun ja Jannen palkat, asukkaiden viinat, tehtävät, 120 työntekijän palkat jne jne on tuotantoyhtiön rahavirtoja, joihin subtv:n tilit ei liity mitenkään.

      Eli subtv:lle rahaa tässä tuotannossa tulee VAIN mainoksista ja subtv MAKSAA tästä ohjelmasta tuotantoyhtiölle, eikä suinkaan saa tuotannon suunnasta rahaa.

    • kainokas

      Tuossa joku todisteli kuka ne rahat ottaa. Olen kanssasi samaa mieltä siitä, että tyhmät näpyttelee ja maksaa. Meni sitten kelle tahansa. Hirveätä rahastusta. Eikä varmaan mene suurin osa teleoperaattoreille. Kyllä rahaa menee myös muualle. Aivan kuten läähätyspuheluissakin.

    • korvaluuriin tietoja

      Parhaat hynät tehdään viimeisen vartin aikana kun "hieman" väärin kerrotaan tilanne äänestäjille ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      182
      3605
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      512
      2831
    3. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      38
      1624
    4. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      101
      1399
    5. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      50
      1290
    6. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      22
      1271
    7. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      338
      1147
    8. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      51
      1138
    9. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      125
      1078
    10. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      39
      1013
    Aihe