Sub tekee hynää

nuuskija

Se joka tässä kisassa korjaa potin on Subtv. Viikosta toiseen jengi soittelee 0,99€ äänestyssoittoja ja tekstareita. Karkea arvio on, että Sub nettoaa joka soitosta 0,60€ ja loput menee operaattoreille. Jos ajatellaan, että joka viikonloppu tulisi jotain 30000 soittoa, niin se tekisi 18000€. Ja tämä vaan viikossa. Yhteensä jo kivutaan satoihin tuhansiin. Arvio on alakanttiin. Sitten kaikki ne fyrkat mitä tulee 24/7 systeemistä. Kyllä tyhmää siis kusetetaan.

4

488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noin.

      operaattori ottaa aina eniten.

    • Et selvästikkään tunne tv-tuotannon toimintaa.

      Subille ei mene noista tekstarirahoista sentin senttiä.

      Subtv on ostanut ohjelman tuotantoyhtiöltä (Metronome) suurella rahalla ja subtv saa rahat mainostajilta, joiden mainokset mainoskatkoilla pyörii. Siinä on subtv:n rahavirrat tässä ohjelmassa.

      Äänestystekstarirahat, Vapun ja Jannen palkat, asukkaiden viinat, tehtävät, 120 työntekijän palkat jne jne on tuotantoyhtiön rahavirtoja, joihin subtv:n tilit ei liity mitenkään.

      Eli subtv:lle rahaa tässä tuotannossa tulee VAIN mainoksista ja subtv MAKSAA tästä ohjelmasta tuotantoyhtiölle, eikä suinkaan saa tuotannon suunnasta rahaa.

    • kainokas

      Tuossa joku todisteli kuka ne rahat ottaa. Olen kanssasi samaa mieltä siitä, että tyhmät näpyttelee ja maksaa. Meni sitten kelle tahansa. Hirveätä rahastusta. Eikä varmaan mene suurin osa teleoperaattoreille. Kyllä rahaa menee myös muualle. Aivan kuten läähätyspuheluissakin.

    • korvaluuriin tietoja

      Parhaat hynät tehdään viimeisen vartin aikana kun "hieman" väärin kerrotaan tilanne äänestäjille ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7492
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      104
      5274
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3471
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      353
      1515
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      57
      1330
    Aihe