Osaako kukaan kertoa mistä löytyy Helsingin seudulta korjaamo , joka osaa korjata opelin sähkölaitteita. Vika on seuraavanlainen: Kun jonkin aikaa (muutaman tunnin) seisseellä autolla lähtee liikkeelle, latauksen merkkivalo jää palamaan. Muutaman kilometrin ajon jälkeen kun sammuttaa moottorin ja käynnistää uudelleen latauksen merkkivalo ei enää jää palamaan. Vika on kiusallinen eikä niin sanotut merkkikorjaamot (Metro-Auto ja Pohjois-Helsingin auto) osaa tehdä asialle mitään.
Vectran latauksen merkkivalo
4
1172
Vastaukset
- niin tulee
kuntoon ja jos ei auta niin pyydä pikahuollossa säätämään latausjännite oikeaksi. Ja 100% varmasti kuvaamasi vika poistuu !
- Pauli57
Ei se akusta johdu, kyllä on laturissa tai johdoissa on vika. Pitäs olla mitattavissa kun valo palaa moottorin käydessä.
Pauli57 kirjoitti:
Ei se akusta johdu, kyllä on laturissa tai johdoissa on vika. Pitäs olla mitattavissa kun valo palaa moottorin käydessä.
Tuskin akussa vikaa on mutta laturissa senkin edestä. Piuhat kiinni ja mittaus paljonko antaa tökyä ja katsoa liitokset läpi ettei ole löysiä sellaisia.
- jaajo
joo mulla oli sama homma omassa vectrassa.sulake ei saanut kunnon kontaktia. lampö/polttoainemittari reistas,vaihdoin sulakkeen ja hyvin on toiminu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent842815Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1912779Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1192024En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1141566Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281515Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2051305Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62945viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12940Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83871- 106833