Osaako kukaan kertoa mistä löytyy Helsingin seudulta korjaamo , joka osaa korjata opelin sähkölaitteita. Vika on seuraavanlainen: Kun jonkin aikaa (muutaman tunnin) seisseellä autolla lähtee liikkeelle, latauksen merkkivalo jää palamaan. Muutaman kilometrin ajon jälkeen kun sammuttaa moottorin ja käynnistää uudelleen latauksen merkkivalo ei enää jää palamaan. Vika on kiusallinen eikä niin sanotut merkkikorjaamot (Metro-Auto ja Pohjois-Helsingin auto) osaa tehdä asialle mitään.
Vectran latauksen merkkivalo
4
1122
Vastaukset
- niin tulee
kuntoon ja jos ei auta niin pyydä pikahuollossa säätämään latausjännite oikeaksi. Ja 100% varmasti kuvaamasi vika poistuu !
- Pauli57
Ei se akusta johdu, kyllä on laturissa tai johdoissa on vika. Pitäs olla mitattavissa kun valo palaa moottorin käydessä.
Pauli57 kirjoitti:
Ei se akusta johdu, kyllä on laturissa tai johdoissa on vika. Pitäs olla mitattavissa kun valo palaa moottorin käydessä.
Tuskin akussa vikaa on mutta laturissa senkin edestä. Piuhat kiinni ja mittaus paljonko antaa tökyä ja katsoa liitokset läpi ettei ole löysiä sellaisia.
- jaajo
joo mulla oli sama homma omassa vectrassa.sulake ei saanut kunnon kontaktia. lampö/polttoainemittari reistas,vaihdoin sulakkeen ja hyvin on toiminu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172454Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162061839Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021491Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571417Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491406Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1931248- 941160
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511045Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14961Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako134840