Onko kokemuksia finnmatkojen hotellivalikoimasta, jos on kaksi lasta ja kaksi aikuista?
Mikä on hintataso matkoissa (lapset 10 ja 12) ja mahdutaanko samaan huoneeseen? Entä miten kuumille kiville menee hiihtolomien aikaan suorat lennot Kuopiosta? Onko niitä mitään mahkuja saada kohtuuhintaiseen hotelliin?
Mikä on hintataso matkoissa (lapset 10 ja 12) ja mahdutaanko samaan huoneeseen? Entä miten kuumille kiville menee hiihtolomien aikaan suorat lennot Kuopiosta? Onko niitä mitään mahkuja saada kohtuuhintaiseen hotelliin?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lisävuoteet, jopa kahdelle " teinille" useissa
hotelleissa onnistuu, tai huoneet ,joissa välillä
ovet, kalliimpia tietysti. Kuopio on tainnut viime talvena ja myös edellisenä tehdä ennätyksiä
suorien lentojen menekissä,muistan Cha Am issa ainakin kuulleeni, että menivät kuin kuumille
kiville.Ns. maakuntalennot kauempaa kuin HKI
ovat niin paljon kätevämpiä.
Hiihtolomat myydään aina hyvissä ajoin loppuun.
Tsskinpa ensi talvelle enää saat paikkaa.
finnmatkojen matkatoimistosta tai katso internet sivut niin saisit ainakin varmaa tietoa,täällä ketään tiedä yhtikäs mitään
Mutta aina on kiva saada kokemuksia myös niiltä, jotka ovat käyneet. Ja tarkoitus oli lähteä 2010 hiihtolomalla, ja katselin finnmatkojen hinnastosta kuopion lentolisän olevan vain 20€. Eli nelihenkisellä perheellä pääsisi helsingin bensakuluilla ja parkkimaksulla suoraan kuopiosta. Tosin matkalla olisi välilasku intiassa.
Halvimmat hinnat minusta finnmatkoilla, alk 1250€ 2vkoa.
Kyllä vuonna 2010 on hinnat muuttuneet varmaankin
vai tarkoititko vuotta 2009.
Vielä löytyy matkoja hiihtolomaviikoille ainakin lähtö 22.2.
Hinta? Matkatoimisto? Hotelli?
Jää köyhä kotiin...
Kiitos sinulle. Sinukaltaisia lapsia suomi tarvitsee. Lyhyitä, pienellä aloitettuja, ytimekkäitä kommentteja päätettynä kolmeen pisteeseen. Rikkailla kun niin kiire, ettei oikein ehdi enempää. Ja äitikin juuri huuteli sinua iltapalalle. Menehän nyt sitten ja muista pestä hampaat.