Imation

DVD R 16x ei tunnistu, käskee chekkamaan levayn, normaalisti uusi levy pitää initialisoida, tuo vaan hakee ja lopulta hylkää. 10 kappaleen nippu sellasia. Maxella. TDK. Octacron, ei oo ollu mitään vaikeuksia niiden merkkien kanssa.
4266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

dvd-tunnista kuin -levyt tai sitten se on sökö,eli lukupää entinen

Äänestä
  • Olen kyllä huomannut että R levyjen kanssa on ollut alusta asti hieman ongelmia.

    Pitää harkita varmaan pikkuhiljaa uuden hommaamista :)

    Äänestä

  • SteveCrane kirjoitti:

    Olen kyllä huomannut että R levyjen kanssa on ollut alusta asti hieman ongelmia.

    Pitää harkita varmaan pikkuhiljaa uuden hommaamista :)

    16X nopeuksia?

    Äänestä

  • laitteesi : kirjoitti:

    16X nopeuksia?

    Käsikirjassa oli mainittu että DVD-R oli SONY merkkiset 16X levyt suositeltuja ja myös DVD-RW, muissa merkeissä oli hitaampi nopeuksiset suositeltuja, ja mulla ei ole ollutkaan 16 nopeuksisia minkäänlaisia ennen, että hyvä huomio, kiitti!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SteveCrane kirjoitti:

DVD R 16x ei tunnistu, käskee chekkamaan levayn, normaalisti uusi levy pitää initialisoida, tuo vaan hakee ja lopulta hylkää. 10 kappaleen nippu sellasia. Maxella. TDK. Octacron, ei oo ollu mitään vaikeuksia niiden merkkien kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu