Ärrän pehmokoira

..Bulldog..

Onko kukaan kyseisen lelun palauttaneista saanut uuden jo tilalle?

7

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -tipi-

      ole kuulunut koiraa takaisin. Sanoivat että menee kuukausia... Mielenkiinnolla odotan saako uutta koiraa ollenkaan.

    • tuli

      tänään just samanlainen bulldog postissa. Kaipa ovat vaihtaneet...

    • on jo tullut

      meille on jo tullut kaikki kolme (erilaiset) vaihtoon mennyttä koiraa. Tulivat n. 2 viikkoa sitten.
      Kun vein ne ärrälle, niin sanoi, että he keräävät ensin isomman läjän niitä vaihdettavia koiria ja vasta sitten lähettävät sinne vaihtoon ja mainitsi myös että voi mennä kuukausikin ennen kuin tulee uudet.
      Ja näin mun mielestä menikin, kuukausi tai ylikin.

    • unelmavävy72

      On tullu uusi tilalle :) sen verran meni aikaa että kerettiin kyllä jo pojan kans unohtaa koko koira..

    • Perjantaina uusi koira tuli postissa :) Meni melkein puolitoista kuukautta ennenkuin se löysi tiensä kotiin.

      • eitullut

        kauan kestää...lupasivat parissa viikossa mutta yli kuukausi mennyt. Lapset odottaa koiraansa, on selittämistä lapsille, että ruuhkaa on postittamisessa. Kannattaa antaa palautetta R-kioskin nettisivun kautta, jos se jouduttaisi asiaa. Olen niin ärtynyt koko Ärrän touhuun. Ensin myydään myrkkyä ja sitten ei saada asiaa hoidettua kuntoon.


      • Bulldog n. 3 viikkoa
        eitullut kirjoitti:

        kauan kestää...lupasivat parissa viikossa mutta yli kuukausi mennyt. Lapset odottaa koiraansa, on selittämistä lapsille, että ruuhkaa on postittamisessa. Kannattaa antaa palautetta R-kioskin nettisivun kautta, jos se jouduttaisi asiaa. Olen niin ärtynyt koko Ärrän touhuun. Ensin myydään myrkkyä ja sitten ei saada asiaa hoidettua kuntoon.

        sitten. Koiran nenä oli kuitenkin jonkun pahalta haisevan jauheen peitossa, sitä pursui nenän ompeleen alta. Soitin R-kioskin nettisivulla ilmoitettuun numeroon, käskivät heittää lelun roskikseen ja laittavat uuden tilalle. Se tulikin muistaakseni kolmessa päivässä.

        Uusi koira ei pöllynnyt eikä haissut. Lapsi kyllä ihmetteli jauhoista ja pahanhajuista koiraa..Mitä lie ollut.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3047
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      40
      2664
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1503
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1251
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      125
      913
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      33
      829
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      663
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe