Sierra RELE

Onko relevika kun valot lämppäri menevät viiveellä päälle kun käynnistää auton.
4335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

näkemättä kun ei ole näkijän vikaa,pitäis varmaan vähän testata

Äänestä

-aikonaan ittellä oli vm.90 OHC 2.0 L jouduin vaihtaan sen mustan releen joka on konehuoneen Boksissa

Äänestä
  • jep tältä vaikuttais kans. Kumma vika välillä kun lähtee ajaa niin valot menee kullä katkaisimesta heti päälle muuten kestää noin 10s tai vähemmän. (normaalisti automaatti valot). Siis saman releen takana on pyyhkijät, ajovalot ja ainakin lämppäri. Relekauppaan siis

    Äänestä

  • justus_222 kirjoitti:

    jep tältä vaikuttais kans. Kumma vika välillä kun lähtee ajaa niin valot menee kullä katkaisimesta heti päälle muuten kestää noin 10s tai vähemmän. (normaalisti automaatti valot). Siis saman releen takana on pyyhkijät, ajovalot ja ainakin lämppäri. Relekauppaan siis

    virtalukko sun muut samassa releessä ja oli vielä kosketusvika joten meni sillä kondikseen, kun putsas hieman hiomapaperil. Juuri se musta siellä reunassa, kuten jo tuli aimemmin todettua. Ei muutakun haastavampia vikoja kehiin autolla vasta ikää 15v eli murrosiäs...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


justus_222 kirjoitti:

Onko relevika kun valot lämppäri menevät viiveellä päälle kun käynnistää auton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu