http://www.iltalehti.fi/uutiset/200811048534509_uu.shtml
Pitää lähteä kohta muksujen kanssa Ruottiin, Norjaan tai vaikka Tanskaan turvaan näitä kahjoja.
Pitää lähteä kohta muksujen kanssa Ruottiin, Norjaan tai vaikka Tanskaan turvaan näitä kahjoja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kynttilä?
joka todella jotakin haluaa tehdä, ei meinaa vaan tekee, siksipä seuraava isku tulee ja voi sattua missä vaan. Poliisi sanoi Kauhajoen tapauksen jälkeen minulle, Ei tämä tähän jää !
saattoi olla Lapinlahdella. Siellä oli viimeviikolla perjantaina koululla poliisit sisällä ja ovet lukossa kuulemma nettiuhkauksen takia
siis potom haapala jopas jotakin
Ei se poliisi mitään estänyt koska mitään iskusuunnitelmaa ei ole ollutkaan. Haetaan vain tukea nettivalvonnalle, alkaa olla jo paineet kun mitään laitonta ei löydy ja suojatyöpaikka on vaakalaudalla.
Tottakai tällaisessa asiassa KRP:llä on esittää faktat. Tuskin KRP niitä kuitenkaan tällä palstalla esittelee!!
Eipä ole faktoja esitetty julkisuudessa ja tämäkin juttu unohtuu ajan myötä kun siitä ei mitään tule. Maapallokin oli ennen litteä kunnes huomattiin ettei se niin litteä ollutkaan...
Maapallo kiertoradalta nähtynä.
http://www.dualmonitorbackgrounds.com/albums/astronomy/EarthFromSpace.jpg
http://www.naturepostcards.com/space/earth/s103e5037.jpg
http://johnnymackintosh.files.wordpress.com/2008/06/johnnys-first-view-of-earth-from-space.jpg
http://cache.foxsaver.com/thumbnails/2007/12/20/577509489l.jpg
Maapallo kuusta nähtynä.
http://wanderingspace.net/wp-content/uploads/2007/08/earth-rise.jpg
http://science.nasa.gov/headlines/y2005/images/leonardo/AS11-44-6551.jpg
http://lunar.gsfc.nasa.gov/images/gallery/apollo08_earthrise.jpg
http://solarsystem.nasa.gov/multimedia/gallery/GPN-2001-000009.jpg
Minäkin estin maailmanlopun, jonka piti tulla 28.10.2008 klo 21.14,31
Miten sen estin?
Tarkemmin en halua asiasta kertoa:-)
Ps. Oletko itse nuo kuvannut? Jos et ole, ne on lavastettuja eli valheita…:)
Mutta FAKTA on se, maapallo on litteä!..HEH
”Poliisi uskoo estäneensä Kauhajoen ja Jokelan koulusurmien kaltaisen iskun viime hetkillä”
Mutta kun kysytään tarkemmin, poliisi vaikenee, selvästi poliisijohdon keksimä tarina.
Säälittävää toimintaa hädissään räpyttelevältä poliisijohdolta tai sitten ne elävät omassa vaaleanpunaisessa mielikuvitusmaailmassaan.
PS.
Minäkin estin maailmanlopun, jonka piti tulla viimeviikolla, tarkemmin en halua asiasta kertoa:-)
Asiasta ei kerrota mitään yksityiskohtia, mutta sitä käytetään kuitenkin heti samana julkitulon päivänä keppihevosena lakien kiristämisessä ja poliisin valtuuksien lisäämisessä!
Hmmm....
Suomen rikoslaki on niin rosvojen puolella, kuin vaan voi olla. Tästä hyvänä esimerkkinä on ns. Liedon rahankuljetusauton ryöstöyritys. Koska Suomessa törkeän rikoksen valmistelu ei ole rangaistavaa, nojaa koko rosvojen puolustus siihen, että hehän vasta valmistelivat ryöstöä. Jos se menee oikeudessa läpi, niin simsala-bim, rosvot ovat vapaita. Hyvä Suomi!
Minä vastustan tämän ketjun aloittajaa.
Mene peittos alle piilon pikku ihminen.
Mennä peittosi alle piiloon:D
Pysy siellä, äläkä tule pois.
Sinut kannetaan kyllä hautaasi.
Harjoittamassa 1)a verorahojen väärinkäyttöä vai
2)b takaamassa ns. turvallisuutta.
Ps turvallisinta olis nyt vähentää turvallisuusvioranomaisia , ennen kun kansat kuolee nälkään em hörhöjen takia.
EI PELKKÄÄ EPÄILYÄ!
mitäpä tuohon muuta voi sanoa, kun että oot naurettava, kun et edes provota osaa.
Omalaatuista ilmoittaa rikollisista suunnitelmistaan koko maailmalle???
Tämä on nyt vanha ja klassinen poliisin propagandatemppu. Uutinen saattaisi mennä läpi Pohjois-koreassa, mutta täällä Suomessa tällainen ei uppoa ihmiseen joka vähänkään ajattelee omilla aivoillaan. Poliisi ei edes tiedottanut mitään yksityiskohtia, saati sitten kohdekoulua, joten uutinen haiskahtaa propagandalta jo sellaisenaan. Tämän uutisen ainoa tarkoitus on saada läpi uusia poliisivaltuuksia ja lain kiristämisiä.
Uutinen Kim-Jong Ilin vierailusta jalkapallo-ottelussa on yhtä uskottava kuin tämä poliisin propagandanäytös. Kim jong Il on oikeasti joko sairaalassa aivoleikkauksen jäljiltä tai sitten kuollut. Samalla tavalla poliisin estämä kouluisku on tekaistu juttu.
Tulee mieleen äkkiseltään kolmen eri valtion systeemit:
-Pohjois-Korea
-Neuvostoliitto
-Natsi-Saksa
Joten huonosti meni poliisilta tämä. Ei uppoa itsenäisesti ajattelevaan kansalaiseen halpamainen propaganda.
En ota kantaa koulusurman suunnitteluun tai sen estämiseen, vaan kommentoin enemmänkin tätä asiaa, että täällä halutaan kuulla yksityiskohtaisesti suunnitelmasta.
Ei mahda olla tarkoituksenmukaista lähteä kertomaan kenen, missä, milloin, tai miten tuli hyökkäys suorittaa. Tietenkin täällä nojatuolietsivät ja besserwisserit haluaa tietää ja kuulla, että voivat itse antaa oman "oikean" tuomion asioista. Jos asiat kerrottaisiin julkisuuteen niin sehän se vasta taas lietsoisi pelkoa, etenkin niihin ketkä liittyvät suunnitelmassa olevaan kouluun, tai vastaavaan kohteeseen mikä oli kyseessä.
Joku täällä pitää koko uutisointia vain tekosyynä saada lisää rahoitusta poliisin suorittamaan nettivalvontaan. Jos minulta kysytään, niin saisivat antaa rahaa asiaan ihan ilman eri kysymyksiä. Tällä hetkellä nettivalvonta vie muutenkin väheneviä resursseja muualta poliisin valvonnalta, joten ei mene oikein nytkään. Ne ketkä vastustavat kaikenlaista valvontaa voivat minun puolestani jatkaa kotona piilottelua ja vältellä ihmisiä tästä eteenkin päin.