Ei vielä kiikkustuoliin....

Niinhän se on, että päivät, viikot, kuukaudet ja vuodet ne vierivät jatkuvasti eteenpäin ja me ihmiset matkaamme siinä samassa junassa mukana. Aika kuluu ja joskus todellakin tuntuu, että " tässäkö tää nyt sitten oli" eli nuoruus on ohitettu, aikuisuus vilisee silmissä, keski-ikä on nyt ja tässä ja sitten se vanhuus..mutta, mutta , ei ihan vielä, eihän, sillä kyllä se niin on, että ihminen on niin vanha kuin haluaa olla ja turha sitä on valittaa ikäänsä, se on vain numero ja piste!!
Elämää on ja sitä tulee ja meidän vain pitää muistaa elää omaa elämäämme omalal tavallamme oikein ja kunnolla ja kukas muukaan meidän elämäämme osaisi elää niin kuin me itse - ei kukaan!!
Natitaan ja eletään rohkeasti, ja ollaan ihmisiksi, sillä meillä on vain ja ainoastaan tämä yksi elämä!

7

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kanssasi samalla linjalla. Mitään ei tule katumaan sitten joskus niin katkerasti kuin tekemättä jättämisiään.

    • Tuossahan se oli, täydellisesti.

      Ja jokaisessa ajassa on hyvät ja huonot puolet :)

    • Täti puskasta

      minulla on ollut kiikkustuoli kohta 20v.
      Ostin sen kun ensimmäinen lapsenlapsi syntyi, olin silloin tosi nuori mummoksi,,,,,paljon alle nelikymmppinen, nuorihan oon vieläkin.
      Kaikki pienokaiset olen siinä kiikutellut.
      Nyt kiikkuttelen siinä vuoden-ikäistä neljännessäpolvessa. Paljon on tapahtunut iloisia asioita 20 vuodessa.
      Kiikkustuoli on edelleenki, enkä luovu siitä vaik harvoin siinä nykyisin istunki.
      Pitkään saan olla ikäni puolesta vielä 50 palstalaisena.

    • tässä on vielä niin paljon mukavaa tekemistä, ettei sitä nyt vielä kiikkustuoliin jouda.
      Toisaalta, se kiikkustuoli on niin mukava paikka iltasella istua ja rentoutua sen kaiken mukavan tekemisen jälkeen, että sellanen pitää kyllä hommata, nyt kun sille olisi jopa tilaa.

      • Nimetön

        iästä kiinni,ei suinkaan!Keinunta helpottaa esim. raskaana olevia,nukuttaa vauvat, vahvistaa alavatsalihaksia ja rentouttaa muutenkin.varsinkin jos käytettävissä on aito Nakkilalainen!


      • Nimetön kirjoitti:

        iästä kiinni,ei suinkaan!Keinunta helpottaa esim. raskaana olevia,nukuttaa vauvat, vahvistaa alavatsalihaksia ja rentouttaa muutenkin.varsinkin jos käytettävissä on aito Nakkilalainen!

        se ole, iästä kiinni. Raskaana en ole enkä enään ihan vauvakaan mutta muuten rentouttava istumapaikka
        ei olisi pahitteeksi. Minä kyllä haluan sellaisen kiikkustuolin, joka keinuu sellaisen kaarevan telineen päällä. Ei haittaa maton reunat eikä koiran tassut keinumista.


    • mimmimus

      on se aika missä eletään,vankasti sitä mieltä ja ainut aika mitä voi "hallita" edes pienessä määrin vaikka sitten kiikkustuolilla ympäri;D

      Naatitaan vaan..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      433
      12911
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      274
      5633
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      267
      4249
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      331
      3519
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      26
      2176
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1960
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      127
      1894
    8. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      15
      1804
    9. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      86
      1401
    10. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1129
    Aihe