Käydään katsastamassa mestat?

Soul-Trainee

Eli edelleen tämä kundi vajaa matkaseuraa puolentoista viikon päästä alkavalle lomalle.

Matkakohteeksi on valmistunut Britannia, josta on tarkoitus ottaa irti jotain aivan muuta, kuin Lontoon shoppailua.

15.11. odottaa Catwickin lentokentällä Vauxhall Corsa, joka suuntaa välittömästi matkansa kohti Etelä-Englantia. Viikon mittaisella reissulla auto käy toivon mukaan myös Skotlannissa ja Walesissa.

Tarkoituksenani on viettää kaivattua lomaa ja antaa kameran kiertää vähän erilaisissa nähtävyyksissä. Suunnitelmissa on nimittäin kartoittaa Britannian pelottavimmat paikat ja manatuimmat mannut.

Autossa on tilaa vielä repsikan penkillä ja toki sinne taakse mahtuu kolmaskin tarpeen mukaan. Ottaisin mielelläni mukaan valokuvauksesesta kiinnostuneen ihmisen, sillä nyt olisi hyvä mahdollisuus päästä vierailemaan, varmasti kuvauksellisiin kohteisiin.

Hyvä Nainen/Mies ota siis se loma ja lähde katsomaan Britanniaa autolla ajalla
LA15.11- SU 23.11.

Yhteyttä kannattaa ottaa osoitteeseen: [email protected]

3

478

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menet

      Kerro vahan tarkemmin mita erilaisia nahtavyyksia sulla on mielessa. En ole lahdossa mukaasi, mutta ihan mielenkiinnosta.

      Aikataulu on aika tiukka joten et varmasti ehdi haeskella paikkoja mista kuvia otat tai odotella oikeita keleja.

      • Soul-Trainee

        Tuossa matkasuunnitelmassa on vielä vähän hiomista, mutta periaatteessa viikossa ehtii tehdä organisoidusti paljonkin. Sää on tietenkin yksi arvaamaton tekijä kuvausmatkoilla. Kait se on asia, johon pitää vaan sopeutua. Omasta mielestä tärkeämpää kuitenkin on kuvien onnistuminen kuin paikkojen lukumäärä.

        Tuossa kuitenkin muutama linkki paikoista, jonka mukaan matkasuunnitelmaa hiotaan.

        http://www.guardian.co.uk/travel/2007/oct/31/top10.uk

        http://www.hauntedplaces.co.uk/location.htm


      • ehtii ensin
        Soul-Trainee kirjoitti:

        Tuossa matkasuunnitelmassa on vielä vähän hiomista, mutta periaatteessa viikossa ehtii tehdä organisoidusti paljonkin. Sää on tietenkin yksi arvaamaton tekijä kuvausmatkoilla. Kait se on asia, johon pitää vaan sopeutua. Omasta mielestä tärkeämpää kuitenkin on kuvien onnistuminen kuin paikkojen lukumäärä.

        Tuossa kuitenkin muutama linkki paikoista, jonka mukaan matkasuunnitelmaa hiotaan.

        http://www.guardian.co.uk/travel/2007/oct/31/top10.uk

        http://www.hauntedplaces.co.uk/location.htm

        Monesti olen yrittänyt käydä kuvaamassa tuota Aveburyn kivikehää kirkkaassa päivänvalossa. Melkein aina pimeys ehtii laskeutua paikan ylle ennen kuin paikalle ehtii. Käy ihmeessä kirjakaupassakin ennen kuin suuntaat yötä kohti Red Lion pubista. ...ja varo lampaiden tuotoksia.

        Muista, että Skotlantiin on oikeasti pitkä matka ja varsinkin saaren pohjoisosiin, jonnekin Invernessin lähelle tai siitä ylöspäin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4639
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4395
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1769
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      354
      1116
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      58
      984
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe