EMILLA

Mitä teille tulee mieleen nimestä Emilla? Hyvä/huono? Toinen nimi?
6375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

musta se kuulostaa kivalata nimeltä.
mä oon ite ihan nimihullu ja rajastan nimiä:)kyllä mä voisin antaa sen lapselleni nimeks:)

Äänestä

Ihan nätti ja hauska ja persoonallinen, mutta ainakin minä luin ekaksi Emilia...

Toiseksi nimeksi sopisi vaikka Aleksandra, Josefiina, Adelia, Katariina, Isabel

Äänestä

Emillasta tulee mieleen mamilla, joka tarkoittaa nänniä/nännipihaa. Ei siis kovin mukava mielleyhtymä, vaikka nimi sinänsä ei olekaan ruma.

Äänestä
  • Ja sun naamasta perse vaikka ei kovin nättikään =(

    Äänestä

Joko pallo- tai Vatipää??

Äänestä

Emilja olisi kauniimpi :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ou jee kirjoitti:

Mitä teille tulee mieleen nimestä Emilla? Hyvä/huono? Toinen nimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu