www.taloussanomat.fi
www.kauppalehti.fi
Tuollahan noita ilmoituksia on ruuhkaksi asti!
www.kauppalehti.fi
Tuollahan noita ilmoituksia on ruuhkaksi asti!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
omistusasuja pärjäilee vaikka irtisanottuna.
Ansiosidonnainen juoksee pari vuotta. Sillä makselee asuntolaina korot ja lyhennykset, jos vaan korkotaso on alhainen. Ja kohtahan se on.
Jos menee oikein tiukoille, niin sossusta saa tukea ja Vanhasen Mattikin patisteli pankkeja lyhennysvapaille. Eli joustoja löytyy.
Eikä omistusasuminen ole muutenkaan kallista nykyisten ja varsinkin tulevien matalien korkojen aikaan.
Enemmän olisin vuokralaisten kohtalosta huolissani vastaavassa tilanteessa.Ei taida joustoja vuokriin löytyä. Lisäksi vuokra-asuntopula voi paheta, kun ei uskalleta ostaa asuntoja. Se tarkoittaa pahimmillaan nousevia vuokria.
Se on ero jota velkaaasi ei ymmärrä.
onpas ihmiset tyhmiä =)
nyt suustaan päästi,sinä viisas aloittaja.
MITÄS tuli sanottua??????????että ei uskalleta ostaa,HÄH???? Ei kai nyt sellaista vaan olisi luvassa,ei nou nou älä älä,vekselivetoiset Cubla-orkesterin soittajat suuttuvat sulle.Kaupanhan piti käydä kuin siimaa,ja eilenhän juuri täällä eräs "asuntosijoittaja" (-200.000e)puhui hinnannostosta.Tsot tsot,nyt rauhallisesti,ja pää kylmänä kun tohkeissaan kirjoittelee,niin se ihmismieli on ihmeellinen,että puhuu mitä puhuu mutta kirjoittaa niin kuin itsekin asiat kokee.Voi voi,nyt pitää taas 100kpl hännystelijöitä aloittaa pukkaamaan shittaa tänne.Ole kavereidesi luottamuksen arvoinen,äläkä kirjoita oman näkemyksesi mukaan.Voi voi,aiajai..
Omistusasuja omistaa asuntonsa.
Asuntoon voi kohdistua myös asuntolainaa ja usein onkin.