Onko kellään tietoa minkälainen soitin tämä on laadultaan http://www.elektroni.fi/?product=1248?
Copax dvd autostereo
Nimetön
6857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuo linkki ei päädy mihinkään tiettyyn tuotteeseen. Jotain PC-sälää tuli ruudulle.
Noissa 'noname'-soittimissa on yleensä sellainen ominaisuus, että voi olettaa suorituskyvyssä olevan jotain puutteita verrattuna merkkisoittimiin. Toisaalta merkkisoittimet ovat joko ominaisuuksiltaan riisutumpia tai kalliimpia.
Itselläni on jokin tuon tapainen soitin, ei mitään video- tms -toistoa.
Oikeastaan ainoa moite liittyy radiovastaanottoon ja laajemman ekvalisaattorin puuttumiseen. Toisaalta se soittaa usbeja ja sd-kortteja (mp3).
> "että voi olettaa suorituskyvyssä olevan jotain puutteita verrattuna merkkisoittimiin."
Tuon virkkeen loppu pitää olla "verrattuna vastaavan hintaisiin merkkisoittimiin."
Tai sitten "verrattuna vastaavilla ominaisuuksilla varustettuinin merkkisoittimiin."
No kuitenkin. Jos halvalla ostaa, voi olettaa, että saa sitä mistä maksaa.
Olen se, jolla on edullinen autosoitin, joka soittaa mp3:t (cd, usb, sd), toimii bluetoothilla kännykän kanssa (ei kokeiltu). Soittimen hinta 100 €. Soitin toimii odotetusti, eli kaikki em. soi ok. Radio on ajoittain häiriöinen, mutta tuo riippuu käytöstä. Kuunteletko radiota vai usbeja?
Olen tyytyväinen ostokseeni, usb- ja sd-mahdollisuus olisi ollut aikas hakusessa merkkisoittimissa. Nuo toimivat aivan mainiosti. Eikä se radiokaan NIIN huono ole, häiriöitä on kuitenkin.
En voi suositella. Toistaa kyllä kiltisti kaikki mediat ja ääni on ok mutta näytön avausmekanismi on aivan paska. Kerran jo vaihdettu takuuseen mutta näyttää olevan jo samaa vikaa toisessakin 2kk käytön jälkeen.
Kiitos vastanneille.Ei taida tulla sitten minullekkaan tuollaista soitinta.