Sipulia leivälle

paksusti on hyvää, maistuisiko sinulle.
10382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

näin yötä vasten, en arvaa riskeerata:)

Äänestä

hyvää, maistuu mullekin.

P.s. paitsi että närästää..röyh.

Äänestä
  • yöllä nukutaan ei se närästys silloin tunnu.

    Äänestä

Olen varsinainen leivän ystävä, tuore ruisleipä on niin hyvää. Maistuisi sipuli ja miksei sillivoileipäkin nyt.

Äänestä
  • just meinasin lisätä sillin leivälleni, se kruunaa kaiken.

    Äänestä

siihen pitäisi muutakin olla. Sopisko viljapossu säilykeliha, siihen muutama suolakurkku, päälle siivu juustoa jaensin voita. Vähän aikaa mikrossaettä lämpiää. Sitten maistuis.

Äänestä

oikein mielelläni haluan, mutta aamulla silloin se on hyvää.

Äänestä

ulos tänään ja eilenkin..niin kipakkaa oli sipulin mehu. Et viittis kuoria ja pilkkoa? Maistuis kyllä.

Äänestä

Jep, tummaa mallasleipää, sulatejuustoa, kevätsipulia (paljon)ja tomaattia ohkasina viipaleina päälle. On uskomaton makunautinto kahvin kanssa :)

Äänestä

käpälästä, jos pitäisi antaa kullalle suukko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tippasilmä kirjoitti:

paksusti on hyvää, maistuisiko sinulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu