Pesaro

ja hotelli Bellevue

Kaikki informaatio Pesarosta ja hotelli Belluvuesta tervetullutta. Millainen on esim hotellin sijainti ajatellen ruokapaikkoja ym.

6

1122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllästynyt...

      Niinpä niin. Googlesta päätelleen kovasti on keskustan ja rannan tuntumassa tämä hotelli.
      Näkyy olevan kovasti paljon erilaista tietoa googlessa tästä hotellista, asiakasarvioita ja muuta. Mitähän informaatiota vielä pitäisi olla? En ole Pesarossa ollut noin kymmeneen vuoteen, mutta tottakai niitä ruokapaikkoja on lähellä. Kuinka lähellä oikein pitäisi olla? Näitä kysymyksiä näyttää riittävän. Ovatko ihmiset näin tumpeloita ja typeriä. "Millainen on hotellin sijainti ajatellen ruokapaikkoja". Voihan...

      • ja hoteli Bellevue

        elikkä sitähän varten tämä palsta on että saa kysyä. ei ole tyhmiä kysymyksiä on vaan tyhmiä vastauksia. elikkä millaiset shoppailumahdollisuudet siellä on? ja lähteekö retkibussi ihan hotellin edestä? pärjääkö englannilla? kusetetaanko siellä turisteja ja mikä on hintataso? elikkä olkaa pliis niin ihania ja vastatkaa näihin kysymyksiin.


      • vastauksia
        ja hoteli Bellevue kirjoitti:

        elikkä sitähän varten tämä palsta on että saa kysyä. ei ole tyhmiä kysymyksiä on vaan tyhmiä vastauksia. elikkä millaiset shoppailumahdollisuudet siellä on? ja lähteekö retkibussi ihan hotellin edestä? pärjääkö englannilla? kusetetaanko siellä turisteja ja mikä on hintataso? elikkä olkaa pliis niin ihania ja vastatkaa näihin kysymyksiin.

        Shoppailumahdollisuudet ovat hyvät, mutta ei kaupunki mikään muodin mekka ole, eikä muitakaan ihmeellisiä löytöjä kannata kuvitella löytävänsä. Retkibussi lähtee hotellin ovelta, jos niin on sovittu. Tarkista matkatoimistoltasi. Tavalliset paikallisbussit kulkevat parin korttelin päässä olevalla isommalla kadulla. Italiassa ei kuseteta matkailijoita ja hintataso on sama kuin Suomessa.


      • Kylla Osataan

        Kaikki mahdollinen on kyllä jo googletettu ja muailmaa on tullut kierrettyä ympäriämpäri ja Italiassakin käyty. Tämän hotellin kuvia ja sivuja on tutkittu ja luettu ja kaikki luultavasti jo tiedetään. Tuttua hommaa kun olemme paljon matkustaneet ja ollaan vielä IT-ammattilaisia, niin tiedetään kyllä mistä tieto saadaan käsiin. Tässä vaan kysyttiin, että SAATTUISIKO joku paikalla käynyt vielä kertomaan jotain mielenkiintoista. Anteeksi kovasti, jos olen ymmärtänyt väärin, että tämä palsta olisi juuri tällaista tarkoitusta varten. Kaikesta huolimatta sinullekin: oikein mukavia hetkiä matkailupalstan parissa!


      • se sitten niin

        että kaikki tarpeellinen ON JO KIRJOITETTU nettiin. Googlettamaan vaan, mitään uutta ei enää kannata kirjoittaa ja kommentoida. Hei Pahvi, kllä me kaikki google tiedetään, mutta olisko joku ELÄVÄ ihminen käynyt Pesarossa vaikka viime kesänä ja vois kertoa jotain kivaa ja inspiroivaa meille, joilla matka on edessä ensi kesänä. Ei tää NIIN vakavaa ole tämä keskustelupalstoilla mielipiteiden vaihto, että kannattais hernettä kehkoon vetää jos joku kysyy jotain vaikka niinkin likeltä lomanviettoon liittyvää asiaa kun ruokapaikat ... Vai mistä sä haluisit keskustella. Aloita nyt sitten itse jostain paremmasta aiheesta. Mikä se vois olla, kun perhe lähtee yhdeksi vaivaiseksi viikoksi jonnekin? Ei siinä italiailaisiksi olla muuttumassa, leppoisaa lomaa vaan viettämässä.


    • Italyfriikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7593
    2. 107
      5708
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5087
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4476
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3180
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2889
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      53
      2792
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2407
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2404
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2006
    Aihe