Täällä oli kovasti kehuttu finnmatkojen pascha bay hotellia ja varsinkin kehuja sai hotellin puolihoito.
Puolihoitoon liittyen haluaisinkin kysyä, että millaista ruokaa tarjolla oli? Ollaan mahdollisesti menossa sinne ensi kesänä ja mukana on 1,5v poika niin löytyykö puolihoidon ruokatarjoiluista myös hänelle jotakin?
Muitakin kokemuksia otetaan vastaan mielellään! :)
Puolihoitoon liittyen haluaisinkin kysyä, että millaista ruokaa tarjolla oli? Ollaan mahdollisesti menossa sinne ensi kesänä ja mukana on 1,5v poika niin löytyykö puolihoidon ruokatarjoiluista myös hänelle jotakin?
Muitakin kokemuksia otetaan vastaan mielellään! :)
Vastaukset 10
Vanhimmat
Me on olut pariin otteeseen ko hotellissa. Kovinkaan hyvänä en hintaansa nähden puolihoitoa pidä, aamiainen oli sitä vastoin oikein hyvä.
Pascha Bayn ruoka on todella hyvää ja monipuolista.Siellä on tarjolla monta eri salaattia, lihaa, ranskalaisia, riisiä ja lapsille oma buffepöytä missä on mm. ranskalaisia, spagettia, lihapullia...
Noin 5 kertaa viikossa illallisella on eri ruokateemoja, mm. turkkilainen, amerikkalainen ja barbeque.
Ruoka on makuasia. Puolitoistavuotiaalle sopivaa varmaan löytyy. Jos pidät etnoruoasta, tulet luultavasti pettymään. Hyvää perusruokaa, todella mautonta, jos on tottunut kokkailemaan ja vähänkin harrastaa ulkona syömistä Suomessa.
Salaatit hyviä, ottakaa hepatiittirokotukset ajoissa. Hyvät sairaalat, joten ei tartte hirveesti pelätä, jos sattuu jotain. Tarkoitan siis turistisairaaloita :-)
Luettuani viestisi ihmettelen miksi ylipäätään olet matkakeskustelusivulla. Sinun olisi paras istua kotisohvalla ja katsoa uutisissa mitä kaikkea kauheaa tapahtuu maailmassa. Hae lähikaupasta suomalaista makkaraa ja kiittää luojasi ettet tarvi matkustaa.
Eikös nämä matkakeskustelusivut ole sitä varten ,että jokainen saa sanoa mielipiteensä. Miksi pitää suuttua jos joku on erimieltä.
Yleensä olen hyvällä tuulella, niin nytkin. Vastasin viestiin missä kysyttiin Pascha Bayn ruokailusta, ja koska olen käynyt siella pari kertaa tiedän mielestäni siitä jotakin.
Olin lasteni kanssa kyseisessä hotellissa lokakuussa. Hotellialue on ihana, parempaa ei voisi toivoa. Buffetravintola oli tylsä. Samaa ruokaa tarjolla kaikkina aamuina. Illalla ruoat vähän vaihtelivat, mutta ne olivat laitosruokamaisia maultaan. Tien toisella puolella on hyvä ravintola. Paschan à la carte on erinomainen, vaikkakin sen lista on aika suppea. En missään nimessä ottaisi puolihoitoa. Poikani ei suostunut aamiaisella syömään muuta kuin paistinpottuja, koska juusto maistui omituiselta, makkara maistui omituiselta, kinkku maistui omituiselta jne :)) Sama peli illalla buffetravintolassa. Sen sijaan à la cartessa ja tien toisella puolella olevassa ravintolassa hän piti ruoista johtuen varmaan ranskalaisista potuista.
Mihin aikaan on hotellilla aamupala ja puolihoitoon kuuluva illallinen tarjolla? Kerkeekö ruokailujen välissä käymään millään retkillä tai Alanyassa?
Paljonko hotellin allasbaarissa maksaa oluet ja siiderit? Kiitos, jos joku kehtaa vastata!
maksaa puolihoidosta kun kaupunki on täynnä ihania ruokapaikkoja? Ja voi joka päivä syödä eri paikassa.
niin maan perkeleesti. Aina on 100 liiran lasku, kun vähän alkoa ottaa...Vaikka oli all inclusive, niin rahaa paloi ravintoloihin yli 700€. Ei ole halpaa, ei.