ohjaus

Onko aven tyyppivika, että hihna vinkasee, kun kääntää äärirajalle.?vm 2000 wgon d4d
6714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tehostaja siellä vinkahtelee

Äänestä
  • Mutta kun hinaa on kiristetty.

    Äänestä

Oletko varma, ettei muissakin autoissa vinkaise ääriasennossa?

Äänestä
  • Tosiaan minullakin vikisee ohjaustehostin/remmi? kun kääntää rattia ääriasentoon..

    Äänestä

Ei ole tyyppivika, hihnan kuluminen on normaalia kuluvien osien kulumista. Kun hihna kuluu tai kovettuu, niin se alkaa luistamaan ja kiriminen on vain tekohengitystä joka ei enää juuri auta. Uusi hihna ja vika on sillä korjattu. Ohjaustehostin ääntää jonkin verran kun ohjauksen kääntää ääriajoille ja on normaalia, mutta mikään muu ei vinkaise kuin hihna.

Äänestä
  • kun kääntää pyörät tappiin niin samalla laturin hihna saa iskun ja vinkaisee jos on vähänkään löysällä nimim. kokemusta on!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ratti kirjoitti:

Onko aven tyyppivika, että hihna vinkasee, kun kääntää äärirajalle.?vm 2000 wgon d4d

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu