onko järkevää lähteä goalle heinä-elokuun vaihteessa?kuulemma tulee koko ajan vettä pitääkö paikkansa?
heinä-elokuun vaihteessa?
jouni#
2320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei siellä välttämättä sada silloinkaan koko aikaa. Voi olla päiviä, jolloin ei sada lainkaan tai sataa vain kuuron päivässä. Mutta kyllähän sitten voi myös sataa ja myrskytä päiväkausia yhteen soittoon.
Itse olin siellä elo-syyskuun vaihteessa ja hyvä oli. Silloin ei enää satanut paljokaan, eikä se sade haitannut. Se on niin lämmintä ja mukavaa, ettei paljon suomalaisesta tunnu. Sitä paitsi siellä oli ihanan rauhallista ja mukavaa. Oli juuri sopivasti muutama paikka auki, jotta toimeen tuli ja ruuassa pysyi. Ehdottomasti yritän toistekin päästä sinne sesongin ulkopuolisena aikana. Meressähän siellä ei voi uida monsuuniaikaan. Merivirrat on silloin hengenvaarallisia.
Heinä- ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet Intiassa, myös Goalla, mutta kyllä siellä silloinkin pärjää. Erilaista siellä ainakin silloin on.