"Pohjola Pankki odottaa jo ensimmäisiä lainaloukun uhreja"
Montakin suomalaista sananlaskua tuli heti mieleen tästä uutisesta.
Otsikon muotoilusta päätellen muuli on saatu ansaan suunnitelmallisen toiminnan tuloksena.
Montakin suomalaista sananlaskua tuli heti mieleen tästä uutisesta.
Otsikon muotoilusta päätellen muuli on saatu ansaan suunnitelmallisen toiminnan tuloksena.
Vastaukset 12
Vanhimmat
laumaeläimiä kun ovat ;)
on nyt kaksinkertaiset pahviseinät talven varalle, ei haittaa vaikka kyyti kylmenisi, sillä superkevät on tulossa.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/11/16122&sort=false
Huh huh. Seuraava sukupolvi muuleja yritetään saada samaan loukkuun laskemalla korot nollan tuntumaan lähivuosina.
kirjoittaa suorastaan riivaa todella suuri patoutunut ostotarve.
Meidät eroittaa yksi seikka sinulla on velkaa ja minulla ei!
...monella -30% kohdalla.
Sitkeimmät metaaniperseet jaksavat odottaa -50%:iin asti.
Aina löytyy myös niitä, jotka ostojuna jättää tässäkin syklissä. Ja on sitten aivan pakko ostaa kuplahinnalla uuden romahduksen aattona.
muutkin seikat.
Mieluusti vaikka pikkilanka-aita vuokrakasarmin ympärillä.
että -1,4% muuttuu -14%:ksi löytää lopulta luun kädestään. Oma lukunsa on vielä nämä -30% odottelijat...
ei mahdollista fysiikan lakien mukaan. G-voimat repivät siivet irti nousuyritykseltä.
Nimimerkkisi "nahka repeää" -kertoo kyllä karua kieltä vuokraloukussa asumisesta. Kyllä on karua elämä vuokralaisella, kun isäntä tulee perimään vuokraa. Tunnustanet sen itsekin?
siinä ei paljon kehumista ole. Työttömyysturvaakin suurtyöttömyyden kynnyksellä rustaavat "kannustavammaksi" Onnea jättivelkaisille, sitä te todella tarvitsette.
Mitä tekee tuhnuttajan jäädessään työttömäksi? (ai mistä töistä?)
- No menee tietenkin sosiaaliluukulle. Vuokraisäntä ei montaa päivää katsele myöhästyvää vuokraa, vaan käynnistää heti asukkaan lemppausoperaation.