On se vaan kumma että täytyy ensin uhrata kotieläimiä,,, ja sitten ihmisiä suurpedoille , lähinnä karhulle ja sudelle. ,,, ennenkuin ilmeisesti päättäjien järki siellä kehäkolmosen sisällä palaa takaisin,,, susien ja karhujen määrä suomessa pitäisi puolittaa ja ilvesten kantaa vähentää 2/3... ennenkuin voidaan puhua turvallisesta ja järkevästä suurpeto politiikasta. onko aina odotettava onnettomuss,,, eikö joskus voisi ennaltaehkäistä. !!!!
Liika on liikaa,,,,
ruusenveltti
3805
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muuta tekevänkään kuin ennaltaehkäisevän petovahinkoja.Silläaikaa kun sinä nukut, nämä sankarit etsivät petoja,ja vain sen takia jotta nämä n.s. kunnon ihmiset saisivat rauhassa elellä.
no itse katson tämän pienen kotikyläni sellaiseksi peräkyläksi jota ilmeisesti tarkoitat jutussasi ja ei täällä ainakaan kukaan tee laittomuuksia ja ammu luvattomia eläimiä, pari ilvestä vuoteen ja nekin on luvallisia, susia ja karhuja ei ole kaadettu täällä ollenkaan. vaikka aihetta kyllä olisi. ettei vaan olisi ne rahalla lupansa ostavat jkaupunki metsästäjät jotka roiskii kaikkia eläimiä ampua,,, lähinnä sellainen kuva jää kun katselee touhua valtionmailla. lahdataan eikä ajatella kestävää kantaa.
ja lähet ite tappamaan ne suet ja karhut.