Lordi pilkkaa Jumalaa

NurkkalaRisto

sana Lord, tarkoittaa lähinnä Jumalaa.

joten älkää sitä naamiaspelleä kuunnelko, menkää hiihtämään, itse liityin Suome latuun juuri, hyvä liike.

1. käsky

Minä olen Herra sinun Jumalasi, älä pidä muita Jumalia, sillä Herra ei jätä rankaisematta, joka hänen nimeänsä turhaan lausuu.

5

773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aatelinen
    • LardAss

      Sanohan seuraavan kerran lahkosi napamiehille, kun käyt seuroissa, että seuraisivat aikaansa ja ajan ilmiöitä hiukan tarkemmin. Sinulla on uskisparka tekemistä löytää yhtään satanistiksi itseään kutsuvaa Lordin kuuntelijaa. Satanisteilla on yleensä huomattavasti kehittyneempi musiikkimaku.

    • .............

      Eiköhän se enemminkin herraa tarkoita, eikä aina välttämättä sitä kristittyjen jumalaa.
      Vaikka joku maaherra tai vastaava aatelinen.


      Ainiiiin, ja eikös tuo lordi juttu käsitelty jo euroviisujen aikaan..
      Wanha!

    • jos Lordi

      pilkkaakin saatanaa? Siltähän tuo enemmän vaikuttaa ainakin bändin hahmojen ulkonäköä tarkastellen.

    • agares

      Jos sana lord tarkoittaa jumalaa, niin englannissa niitä on sitten paljon ja siellä jopa on kokonainen huone jumalille eli ylä-huone joka tunnetaan nimellä House of lords.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe