Onko täältä ymmärrettävissä, että nyky teinit eivät enää selviä edes pikkuasioista, kun omista möhläyksistä syytetään poliisia???? Kun olin teidän iässä, niin kyllä itse kannoin vastuun teoistani ja olen siitä ylpeä. Entäs te kun ehditte (jos pääsette) aikuisiksi, niin millä te ylpeilette??? Saamattomuudella, vastuuntunnottomuudella, laiskuudella??? Oikeasti tulevaisuus pelottaa, koska nuoret ovat tulevaisuuden päättäjiä ja vaikuttajia. Toki voin olla huoletta juuri teistä, koska te tuskin tulette koskaan olemaan mitään, mutta ehkä saatte lapsia, joissa tyhmyytenne tiivistyy. SÄÄLITTÄVÄÄ!!!
SÄÄLITTÄVÄÄ!!!
Totuus meistä...
4351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Otat vaan niskasta kiinni ja painat maahan, käskytä samalla ja raudat kiinni, autoon ja koppiin. Käytät niitä sinulle suotuja voimakeinoja sen mukaan kun on tarvetta, ei enempää eikä vähempää. Turhat pulinat ja provosoitumiset pois. Dekkarit hoitaa siitä eteenpäin. Onhan ne kuvottavia luusereita mutta antaa olla. Asuuhan ne ihan eri kaupungiosassakin kuin sinä.
Mulla vaan pitäs lähtee ensin vartijakursseille, enkä millään työn takia ehtis. Muuten ihan hyvä
idea.
tai batmanasu ja ala valvoa kaisaniemen puistoa yöaikaan. pelasta neidot raiskari porukoilta.
Olen itsekin miettinyt, että johtuuko tämä pentujen käytös siitä, että kasvatus on jätetty yhteiskunnan tehtäväksi ja poliisille. Ei omassa nuoruudessani olisi tullut mieleenkään moittia poliisin toimintaa, vaan terveellä järjellä jo selvisi, että nämä ongelmat lähtevät jo paljon kauempaa ja poliisilta saatu kohtelu on juuri sitä, mitä on tilannut.