Mikäs se tällainenkin harrastus on? Eikö jääkiekko ja jalkapallo enää riitä? Golfkin olisi olemassa...
Itse sienestän, niin ilmoitanko mahdollisista maastossa olevista jutuista poliisille huumekätköinä vai mitä pelleilyä kätköily on?
Onko tämä SUUNNISTUSTA gps -navigaattori kädessä vai?
Itse omistam metsää 60 hehtaaria ja heitän helvettiin sieltä kaikki kätköt ettei porukat ala siellä ravata city-maastureilla ja alueen ainut metsokin vaarantuu/häiriintyy sekä palstallani oleva maakotka ei myöskään tykkää. Siipienväli on aika kunnioitettava, mutta harva enää seuraa luontoa kun on digitikku kädessä.
MITÄ TÄÄ HOMMA ON
7
1942
Vastaukset
- tätä
Älä syö sieniä.
- mäkin harrastan kalastusta
Jos noita tulee meitin järveen, kerään kyll ne pois. kele.
- varma???
OLetko varma että metsäpalstan koko on tasan 60 hehtaaria??? Ihan tasan!!?
- kätkötön
Mulla on tavoite päästä H2:lla kätkön viereen. Sienestämässäkin käyn tuolla autolla. Kuka sitä nyt metsässä viitsii rämpiä.
- töitä
Siinä on sulle töitä eläkepäiviks ku kuljet palstallasi vainoharhojesi kanssa etsimässä sattumoisin maillesi eksynyttä geokätköä, ja hyvän maineen saat poliisipiirissä viemällä sinne muovipurkin joka sisältää geokätkön lokikirjan :-))))) Buaaahahahaaahaaaa :-))))
Yritä selittää niille, että se paperi on huumetta :-))))) - on homoille
sitäpaitsi miten voit kuvitella omistavasi maata? Maa on ollut täällä pitkään ennenkuin sinua, sinun sukuasi ja ihmistä. Ja maa tulee olemaan vielä pitkään sen jälkeen kun sinä, sinun lapsen lapsesi, ja koko ihmiskunta on muuttunut maaksi. Miten siis sellainen mitättömyys kuin ihminen voisi omistaa maata vaikka hänestä itsestään tulee maata ihan lähitulevaisuudessa?
- NewbieScout
Tuskin kukaan näitä maastureilla etsii. Ja valvo vaan metsääs, meillä on jokamiehen oikeudet kävellä, marjastaa ja sienestää sun maillas, vaikka digitikku kädessä.
Näkyillää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637