OK talo 4h+k+sauna

Satakunnassa

Vuokrattavana rapiat 100m2 v 78 valmistunut ok talo. Sijaitsee Kiukaisissa (Eurassa 1.1.2009) hyvien kulkuyhteyksien varrella, harjavaltaan 7km, poriin 35km, kokemäelle 20km, ei tosin kulje joukkoliikennettä eli omat kulkuvälineet pitää olla. Talossa 4h k puulämmitteinen sisäsauna, sähkö puulämmitys (lämpöpumppu harkinnassa) Remontin (kaikki pinnat uusitaan) pitäisi valmistua marraskuun aikana mut viimeistään 15.12 eli tähän pääsisi vielä jouluksi. Kaivovesi omat kaivot. Lapsiperheille tiedoksi, kunnassa on melkoisen hyvin järjestetty eskari koulukyyditykset ja tässä tapauksessa taksi hakee pihasta. Vokra on 450eur/kk sähkö muut kulut,vuokravakuus 2kk vuokra sisältää ensimmäisen talven polttopuut.
Kysellä voi 040-5075081 9-16 / soittopyyntö tai täällä palstalla.

12

1586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuluja

      hei.mitä kuukausi sähkö on normaalisti ollut?

      • vain

        Ed asukas kulutti sähköä n. 11000-12000kwh/vuosi, tosin kyseessä oli vain yksi henkilö joka lämmitti puu-uunia säännöllisesti. Sähkökuluihin vaikuttaa olennaisesti käytetyn lämpimän veden määrä. Jos suihkua käytää päivittäin useampi henkilö on kulutus luonnollisesti huomattavasti isompi. Karkeasti arvioituna on kokonaiskulutus tässä talossa "normaali" käytössä (3-4 hlö) 15000-18000kwh ja rahassa tuo tekee n 1500-2000eur/vuosi. Nämä ovat sitten pelkkiä karkeita arvioita ja oma kulutustottumus luonnollisesti vaikuttaa eniten kokonaiskustannuksiin.


    • ikäisille,,

      leikkikavereita "pihapiirissä".

      • perheitä

        joitain perheitä on n 1km säteellä joissa on vauvoista mopoikäisiin, tämän tarkemmin en tiedä.


    • ???

      missä päin kiukaista talo sijaitsee?

      • on...

        Hiirijärventien varrella.


    • 1 kerroksessa

      Onko esim yläkerta-huoneita tms hieman erillään olevia huoneita,
      onko kellarikerros,

      • ovat..

        yhdessä kerroksessa. Pihapiirissä on ulkorakennuksia joista voidaan neuvotella erillisiä esim. harrastus tai verstastiloja. Parhaiten saatte tietoja kun soittelette 040-5075081,


    • varattu

      Talo on alustavasti vuokrattu/varattu, varmistus tulee 15.11. Jos varaus peruuntuu ja talo palautuu vuokrattavaksi ilmoittelen siitä täällä.

    • sm

      onko vapaa

    • aviopari(02)

      Hei!Vieläkö asunto on vuokrattavana?Taloa kaipailee nuori aviopari jolla muutama lemmikkieläin ja olemme ryhtymässä sijaisvanhemmiksi ja tilalle olisi tarvetta kun asumme nykyään pienessä rivitalokaksiossa.
      Jos talo on vielä vapaa niin laittaisitko minulle sähköpostia osoitteeseen:[email protected]

      • Nyt on 23.10.2010

        Talo on alustavasti vuokrattu/varattu, varmistus tulee 15.11. Jos varaus peruuntuu ja talo palautuu vuokrattavaksi ilmoittelen siitä täällä.

        Viesti jätetty 11.11.2008


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      13
      2656
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1267
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1195
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      244
      1026
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1023
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      934
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      826
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      796
    9. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      732
    10. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      719
    Aihe