löytyiskö jostain roburi kun pitäis saada puuta vähän rivakammin tien varteen, ei onnistu nykykoneilla kun maa on pehmeää.
Robur
4
1282
Vastaukset
- Kuitengin
Vetoakselin katkeamista
- viesti kuitenkin
meillä on tollanen
- Käpyselänalla
Oli tosi hyvä herja ;) Robur pitää omaa henkilökohtaista listaani huonoimmasta metsäkoneesta sijaa 2.
Ylivoimaisesti huonoin omasta mielestäni oli Keskon (monessa mukana) kaupittelama kone jossa oli vierekkäin 2 kpl nelos Nuffieldiä!
Kummajaista ohjattiin, tai ainakin tarkoitus oli ohjata, jos kulki, lisäämällä ulkokaarteenpuolisen Nuffieldin käyntinopeutta.
Kun näin Keskon pihassa ko. laitteen, en enää ihmetellyt Ruotsalaisten homoilua.
Hemek Oli toimiva kone. Etupyörien välillä oleva ketju oli turhan näkyvässä paikassa, kuten Wanhan höyryveturin "synninrauta" Edwin Haapasaari markkinoi Hemekkejä Suomeen n. 22 kpl.
Kun edustus siirtyi järeämmälle organisaatiolle, Volvo Autolle, niin kaupaksi meni vielä muutama.
Kaikki kunnia Hemekille.- jeejeepsp
Ja kockums 850 oli numero ykkönen kasipyöräsenä eli niillä pikku etupyörillä isojen lisäks, että sai telat eteenkin eli meillon paras ja huonoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222