löytyiskö jostain roburi kun pitäis saada puuta vähän rivakammin tien varteen, ei onnistu nykykoneilla kun maa on pehmeää.
Robur
4
1239
Vastaukset
- Kuitengin
Vetoakselin katkeamista
- viesti kuitenkin
meillä on tollanen
- Käpyselänalla
Oli tosi hyvä herja ;) Robur pitää omaa henkilökohtaista listaani huonoimmasta metsäkoneesta sijaa 2.
Ylivoimaisesti huonoin omasta mielestäni oli Keskon (monessa mukana) kaupittelama kone jossa oli vierekkäin 2 kpl nelos Nuffieldiä!
Kummajaista ohjattiin, tai ainakin tarkoitus oli ohjata, jos kulki, lisäämällä ulkokaarteenpuolisen Nuffieldin käyntinopeutta.
Kun näin Keskon pihassa ko. laitteen, en enää ihmetellyt Ruotsalaisten homoilua.
Hemek Oli toimiva kone. Etupyörien välillä oleva ketju oli turhan näkyvässä paikassa, kuten Wanhan höyryveturin "synninrauta" Edwin Haapasaari markkinoi Hemekkejä Suomeen n. 22 kpl.
Kun edustus siirtyi järeämmälle organisaatiolle, Volvo Autolle, niin kaupaksi meni vielä muutama.
Kaikki kunnia Hemekille.- jeejeepsp
Ja kockums 850 oli numero ykkönen kasipyöräsenä eli niillä pikku etupyörillä isojen lisäks, että sai telat eteenkin eli meillon paras ja huonoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958