Tappajameduusat?

Varokaa niitä tappajameduusoita. Veteen ei kannata mennä kuin kumipuvussa.


http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Thaimaassa lomailijoita varoitetaan tappajameduusoista/1135240901465
21375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juokaa litra viinietikkaa ennen uintia,ehkäisee kaikkien meduusoiden hyökkäykset.Jos maku ei mielytä kyytipojaksi kelpaa Chang tai Singha...Mekongia ei suositella sivuvaikutuksien vuoksi.

Äänestä

Itse käytän hanhen höyhenillä täytettyä lämpöhaalaria.Hyvät puolet ovat siinä kun, ei osaa uida pysyy pinnalla,eikä tarvitse peljätä
niitä meduusoja.Ei myöskään polta nahkaa rannalla
ollessaan.Varovainen pittää olla vetoketjun kanssa,ettei pilipoi jää ketjun välliin,on muuten
kokemuksia siitäkin asiasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hui kauheeta kirjoitti:

Varokaa niitä tappajameduusoita. Veteen ei kannata mennä kuin kumipuvussa.


http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Thaimaassa lomailijoita varoitetaan tappajameduusoista/1135240901465

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu