ampumaradat pelottavat

ostin aseen ja menin ampumaradalle mutta siellä oli vain asehulluja jotka housunetumus pullistellen kohkasivat reikäpäidensä läpäisykyvystä. Tämän seurauksena tunsin aivojeni surkastuvan ja myin aseen pois ja menin sivariin.
5858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päätellen tekemistäsi ratkaisuista, aivosi ehtivät pahasti surkastua.Armeija olisi voinut vielä pelastaakin ne....

Äänestä
  • Taidat olla niitä miehiä jotka kännissä kohkaavat armeijasta vaikka eivät ole ensimmäistäkään sotaa nähneet. Armeija on turvapaikka loosereille jotka saavat laillisesti päteä ja alistaa kun on tarpeeksi viivoja takinkauluksessa.

    Äänestä

  • pulla-aivo kirjoitti:

    Taidat olla niitä miehiä jotka kännissä kohkaavat armeijasta vaikka eivät ole ensimmäistäkään sotaa nähneet. Armeija on turvapaikka loosereille jotka saavat laillisesti päteä ja alistaa kun on tarpeeksi viivoja takinkauluksessa.

    se ole helvetin hyvä jollei tässä maassa ole ensimmäistäkään sotaa livenä nähnyt ja toivottavasti ei nähdäkkään. Armeija ja sota on muuten kaksi eri asiaa jollei ole tähän päivään mennessä valjennut. Ja ei siellä armeijassa oikein nykyään alistamaan pääse (itselläni ei muuten ole yhtään mitään rautaa arvolaatoissa, joten kerron sen puolen kokemuksia)kun ei siellä saa mitään vitumaisuuksia edes teettää. Siellä ne saakelin mulkut vain lusmuilee jos tykkäävät ja ainoat kunnon vaihtoehdot isoille herroille on lehättää ne kotiin kasvamaan vuodeksi tai sivariin.

    Ps. nämä kuuluvat jo tuonne yhteiskunta puolelle armeija tai sivari osastolle joten kehoitan sinua kirjoittamaan jatkoa sinne niin kaikki asiasta kiinnostuneet ottavat siellä kantaa ja niitä näyttää riittävän.

    Äänestä

  • pulla-aivo kirjoitti:

    Taidat olla niitä miehiä jotka kännissä kohkaavat armeijasta vaikka eivät ole ensimmäistäkään sotaa nähneet. Armeija on turvapaikka loosereille jotka saavat laillisesti päteä ja alistaa kun on tarpeeksi viivoja takinkauluksessa.

    Hyvin arvasit, vaikka eihän se vaikeaa ole arvatakaan kun suomen miehistä 90% ei ole sotaa kokenut.Armeijan käyneistä taas 90% ei saa mitään viivoja takinkaulukseen eikä pääse siellä mitenkään pätemään. Tämäkin sinulle olisi selvinnyt jos sinussa oli ollut tarpeeksi MIESTÄ suorittaa asepalvelus muiden normaalien suomalaispoikien joukossa.

    Äänestä

sinulle alemmuuskompleksi kun toisten suuria huosunetumuksia katselit ja päätit ettet uskalla mennä edes armeijaan kun pelkäät jonkun nauravan suihkussa sinun katkarapuasi. Näin ollen annoit sivarissa aivojesi todella surkastua katkaravun kokoiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulla-aivo kirjoitti:

ostin aseen ja menin ampumaradalle mutta siellä oli vain asehulluja jotka housunetumus pullistellen kohkasivat reikäpäidensä läpäisykyvystä. Tämän seurauksena tunsin aivojeni surkastuvan ja myin aseen pois ja menin sivariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu