Mikä Linux on?

Onnettoman tunarin luoma paska kerneli, kaikki muu on pöllitty GNU:sta.

Only Windows Sucks More Than Linux.
6906
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taas yks onnettoman wintoosan käyttäjän kommentteja, joka ei osaa kuin käyttää wintoosaa ja maksaa kalliita linsenssi maksuja yms...!!!!

Äänestä
  • kannattas muuten opetella englantia ennenkuin alkaa kommentoimaan, ja mitä vitun lisenssimaksuja? plz

    Äänestä

Onko tässä nyt jonkun unix-gurun kommentti kyseessä , vai mikä on käyvä käyttöjärjestelmä, jos kerran Linux ja Windows pois pelistä?

Äänestä
  • UNIX:eja: FreeBSD ja OpenBSD, mikä tuntuu Linux-huumassa aina unohtuvan, mutten uskoisi kenenkään UNIX-gurun kyttyrää tykkäävän Linuxista. Ehkä joku SCO:n agentti?

    Äänestä

Voisitko mitenkään mennä jollekin toiselle palstalle oksetelemaan

Äänestä
  • Eipä muuten mitenkään hassumpi kommentti :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no-linux kirjoitti:

Onnettoman tunarin luoma paska kerneli, kaikki muu on pöllitty GNU:sta.

Only Windows Sucks More Than Linux.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu