mulla on kannettavassa norman-virustorjuntaohjelma, joka nyt menee umpeen kuukauden päästä. löytyykö netistä hyvää virusohjelmaa, ilmaista siis. vai pitääkös lähteä kaupoille ostamaan. norman-ohjelma tuli kaupan päälle tuohon kannettavaan, on toiminut hyvin, ainakin omasta mielestä. antakaa joku neuvo mistä saan hyvän ohjelman netistä tai joku hyvä ostettava ohjelma. pitääkö mun poistaa tuo vanha virusohjelma koneelta ennen uuden asentamista???
apuva
virustorjuntaa
5333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.iinet.fi/index.php?section=13
on ihan hyvä ja ilmainen, eikä vie koneesta tehoja.
Itselläni on taas Avira ja nyt saa pysyäkkin.
Ilmaisia virustor. ja palomuuri ohjelmia paljonkin,esim. Avast,zone alarm ym.ym.Vaan annappa mennä Normanni loppuu,niin hyvällä tuurilla ja pienellä "vuoropuhelulla",Normanni
tyrkkää sulle pari optiovuotta uusinta Norman Security Suitea,joka on aivan toimiva paketti.
Vanha täytyy aina poistaa ja mahdollisimman hyvin.
Comodo on ilmainen ja hyvä.
http://antivirus.comodo.com/download.html
oon katsonut väärin tuon käyttöoikeuden, se vanhenee vasta 17.10.09, mutta kiitos kuitenkin neuvoista. vuoden verran aikaa miettiä uutta ohjelmaa.