Morjens
Voisko kukaan jeesata mua, kun olen katsomassa uutta radiota. Tarkoituksena sillä olisi olla työpaikan pyödällä. Erityishuomion tässä asiassa tahtoisin kiinnittää 5 seikkaan:
- hintaan (max 50€)
- minimaaliseen häiriherkkyyteen
- erinomaiseen stereovastaanottokykyyn
- puhtaaseen äänentoistoon
- sekä stereokuulokkeiden käytön mahdollisuuteen.
Voisiko joku kertoa kokomuksiaan tällaisista laitteista ja suositella jotain mallia tai merkkiä?
Pikku radio
6
562
Vastaukset
- ole olemassakaan
tohon hintaan ei saa hyvää pöytäradiota.
osta kunnollinen, tivoliaudion model one maksaa 199Pääteaste sihisee kiusallisesti läheltä kuunneltaessa.
1. yksilössä esiintyi ryömintää (tyyppivika) ja toinen pimeni viikkojen takuukorjaukseen.
Viritin sinänsä ihan hyvä.
Jatkan kunnon radion etsintää, mutta 50 hintaluokasta sitä tuskin löytää;-)
Työpöydällä radio kuuluu parhaiten netin kautta.- Kuuntelija.
Phoca55 kirjoitti:
Pääteaste sihisee kiusallisesti läheltä kuunneltaessa.
1. yksilössä esiintyi ryömintää (tyyppivika) ja toinen pimeni viikkojen takuukorjaukseen.
Viritin sinänsä ihan hyvä.
Jatkan kunnon radion etsintää, mutta 50 hintaluokasta sitä tuskin löytää;-)
Työpöydällä radio kuuluu parhaiten netin kautta.Ostin Tivoli 2 laitteiston ja totesin että radio on herkkä mutta kanava ei pysy paikoillaan ei sitten millään. Todellakin taitaa olla tyyppivika. Ostos oli melkoinen pettymys.
Kuuntelija. kirjoitti:
Ostin Tivoli 2 laitteiston ja totesin että radio on herkkä mutta kanava ei pysy paikoillaan ei sitten millään. Todellakin taitaa olla tyyppivika. Ostos oli melkoinen pettymys.
Maahantuoja selitti että vika on uudessa direktiivit täyttävässä juotosaineessa tietyissä mallisarjoissa. Minä sain mukisematta uuden mutta toisenlainen vika tuli siihenkin. Nyt on korjattu ja soi hyvin jos kuuntelee riittävän kaukana, ettei sihinä häiritse.
Mutta tuossa hintaluokassa odotukset olivat vähän korkeammalla.- liikkeessä
Kuuntelija. kirjoitti:
Ostin Tivoli 2 laitteiston ja totesin että radio on herkkä mutta kanava ei pysy paikoillaan ei sitten millään. Todellakin taitaa olla tyyppivika. Ostos oli melkoinen pettymys.
ja totesin, että jokaisen virran katkaisun jälkeen kanava piti aina virittää uudelleen paikalleen, jäi ostamatta!
Ajattelin, että yksilövika, mutta eipä taida ollakkaan, taisi olla pari vuotta sitten.
- hintaan voi kyllä
uudet unohtaa.
Käy katsomassa kirppareilta tai kierrätyskeskuksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1562012
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231938Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1681683Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21970- 64954
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917