tai luistelubaanalle Kajaanissa?
Joko pääsee
hiihtämään ladulle
7320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Noh, kait siellä on jo innokkaimmat vetäneet rinkiä, mutta ite parin talven hiekalle karauttamisen ansiosta jätän vielä vähillä luonnon lumilla hiihtämiset sikseen. Jos hiihdätyttää, menen Vuokatin ensilumenladulle. Ei tarvii särkeä itteään, eikä välineitä.
Itse pidän hiihtäjiä niin säälittävinä ihmisinä että nostan sauvakävelijät arvoon arvaattomaan mikäli tämä porukka käyttäisi edes niitä sauvojaan.Olen ikäni vihannut hiihtoa ja pesäpalloa,täyttä paskaa!
on sinun ongelmasi. Ei meidän.
Mitäs itse harrastat?
Fiksu ihminen pitää kuntoilijat ja kilpailijat erillään. Kuntourheilu on hyvä asia, oli laji mikä tahansa. (Ei koske kapakassa tehtävää ojentajan treenaamista.)
Ei koskaan lunta että kenenkään ei tarvitse hiihtää!Surkein harrastus maan päällä,älytkäähän lopultakin! Ilmankos Myllylä ja kumppanit teki mitä teki!
Samat kysyn sulta eli mitäs fiksumpaa itse harrastat? Fiksu ihminen osaa erottaa kuntoilijat ja kilpailijat toisistaan. Kuntourheilulla ei ole mitään tekemistä kilpaurheilun kanssa.
Mikset muuten samaan syssyyn vihaa esim. pyöräilijöitä? Kilpapyöräilyssähän on viime aikoina tapahtunut paljon doping-käryjä? Puhumattakaan muista käryistä.
P.S. Lumettomasta talvesta pääsee nauttimaan Etelä-Suomeen. Syyskuussa alkaa pimeys ja kestää maaliskuulle. Vettä sataa vähän väliä, tiet ovat jatkuvasti petollisella mustalla jäällä. Tervemenoa.
Kuule ne hiitolumet kärrättiin jo pois.
Ei piäse ennää.