moi kanniskelin taas muutamilla jahtireissuilla täysmittaista kivääriä selässä repun kaverina ja tuli mieleen että oiskohan siitä jenkkien taittuvasta thopson centeristä linnustukseen , ase on melko kevyt ja taittuis reppuun kivasti.
sellasen jos ottais esim kaliperissa .243
mutta tekeekö värkillä mitään esim millanen lie laukaisu ja millaista kasaa moinen kivääri käy
jos jollakulla kokemusta aseesta niin kiitollisna lueskelen..
reppukivääri thopson
9
3227
Vastaukset
- sepi
niin oikeammin aseen nimi lienee thompson center.
- hillbergmounting iliman kir...
.243 Win kaliperisena. Olisi ostettava isoveli Encore.
Minulla itselläni T/C Contender ja uudemmalla G2-koneistoilla useampikin piippu. Lintukiväärikaliperisena on .223 Rem. Erittäin tarkka varsinki kun itse lataan patruunani. Luotivalikoima laaja ja patruunat halvempia kuin 243:n. .223- valtaa nykyisin selvästi alaa .222 Rem kaliperilta. On ostettava custom piippu jas haluaa .22;n.
www.tcarms.com www.bullberry.com www.eabco.com www.bellmtcs.com/store/index.php - mercedesglk
hillbergmounting iliman kir... kirjoitti:
.243 Win kaliperisena. Olisi ostettava isoveli Encore.
Minulla itselläni T/C Contender ja uudemmalla G2-koneistoilla useampikin piippu. Lintukiväärikaliperisena on .223 Rem. Erittäin tarkka varsinki kun itse lataan patruunani. Luotivalikoima laaja ja patruunat halvempia kuin 243:n. .223- valtaa nykyisin selvästi alaa .222 Rem kaliperilta. On ostettava custom piippu jas haluaa .22;n.
www.tcarms.com www.bullberry.com www.eabco.com www.bellmtcs.com/store/index.phpTerve.Aikaa mennyt,mutta tiedätkö missä aseesi on ja jotain numeroita.olen etsinyt contenderin g2 kivääriini oikeaa lintu kaliberia 223 rem kun sairauden johdosta halvaantui toinen jalkani ja minusta tuli passimies kanalintu metsästäjä.maksaisin hyvän hinnan.0405614002 jaakko.
- sepi
kiitoksia vastauksesta ja kiva kuulla että ase on tarkkakäyntinen, harmi vaan että asetta ei ole saatavilla, häsläävät jotain siellä jenkkilässä eivätkä saa toimitettua maahantuojalle mitään.
- hillbergmounting
Pistooleita ainakin käytettetyinä. Olisiko maahantuojalla samaan koneistoon karbiinitukki tai jopa piippu.
Jenkeissä keskustelupalstoja missä T/C-tyypit myyvät kamojaan. Olen ostellut sieltä yhtä jä toista lupavapaata kuten pistoolokahvoja ja kiikareita. Asesepät voivat pistoolopiipun "baskyyliin" istuttaa kivääripiipun. Tarvitset siten vain kariinitukin. Hätätilassa etutukiksi käy pistoolipiipun etutukki. - Hill........
hillbergmounting kirjoitti:
Pistooleita ainakin käytettetyinä. Olisiko maahantuojalla samaan koneistoon karbiinitukki tai jopa piippu.
Jenkeissä keskustelupalstoja missä T/C-tyypit myyvät kamojaan. Olen ostellut sieltä yhtä jä toista lupavapaata kuten pistoolokahvoja ja kiikareita. Asesepät voivat pistoolopiipun "baskyyliin" istuttaa kivääripiipun. Tarvitset siten vain kariinitukin. Hätätilassa etutukiksi käy pistoolipiipun etutukki.
- thompsoncenter
ostaisin contenderiin g 2 30-30 kal.piipun jos löytyisi.
myös muut piiput kelpaa.
0405614002 numerosta löydyn. - Rovaniemi
Löytyiskö tomsson centterin reppumalliin 223 kivääripiippua olisin kiinnostunut kovasti
- Karjaa
Kyllä noihin piippuja saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131762Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 781348
- 541193
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81102- 741085
- 1091019
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850